Jak przygotować samochód na sezon zimowy

Wymiana opon to nie jedyny element wyposażenia samochodu, który powinniśmy sprawdzić. Warto zbadać sprawność wycieraczek i pomyśleć o zabezpieczeniu wnętrza auta dywanikami.

Opony zimowe to fundamentalny element przygotowania samochodu do sezonu jesienno-zimowego. Mimo wszystko dobrze sprawdzić także wycieraczki. Opady deszczu i śniegu stają się bardziej intensywne. Ich rozmazywanie na szybie nie dość, że ogranicza widoczność, to dodatkowo stwarza niebezpieczeństwo. Wymiana piór, które działają w ten sposób to konieczność. Jednocześnie warto zadbać o wnętrze. Miękkie materiałowe dywaniki to ozdoba każdego samochodu. Jesienią i zimą możemy zmienić je na ciemniejszy model, aby uchronić się przed widocznym brudem

Wycieraczki samochodowe – jakie wybrać?

Wymiana wycieraczek to drobnostka, którą mimo wszystko często bagatelizujemy. Najczęściej o konieczności kupna nowych przypomina się nam, gdy pojawiają się opady, a stare ledwie sobie radzą. Wydaje się więc zasadne, aby sprawdzić stan naszych piór i te działające nieprawidłowo zamienić na nowe. Mając pewność, że założone wycieraczki są oryginalne, wystarczy je zmierzyć i zamówić podobne.

Wycieraczki występują w trzech podstawowych wariantach. Szkieletowe nazywane przegubowymi, płaskie znane jako bezszkieletowe oraz hybrydowe. Różnią się od siebie konstrukcją, która wraz z upływem czasu wpływa na jakość oczyszczania szyby. Wybierając konkretny model, należy pamiętać o rodzaju mocowań. Zwykle mamy do czynienia z takimi typami, jak bagnet, śruba oraz najpopularniejszy hak. Istnieją jednak adaptery, które dają możliwość swobodnego wyboru przejścia pomiędzy tymi rodzajami mocowań. Daje to dużą swobodę wyboru. Z kolei jakość gumy ma wpływ na żywotność wycieraczek, efektywność ich pracy oraz głośność.

Nie masz samochodu? Nic straconego! Polecamy najlepszą wypożyczalnię samochodów OMT w Tarnowie!

Dywaniki samochodowe

Wiele modeli samochodów wyposażonych jest w jasną tapicerkę. Jej walory estetyczne są niepodważalne. Jednak dywaniki w takich kolorach jesienią i zimą szybciej się brudzą. Jeżeli chcemy wydłużyć ich żywotność, to dobrym rozwiązaniem będzie ich zamiana na modele ciemniejsze. W ten sposób uchronimy oryginalne wyposażenie samochodu przed zniszczeniem. Opcjonalnie dobrym rozwiązaniem będą dywaniki samochodowe w wersji gumowej. Dzięki nim woda nie będzie w nie wsiąkała i łatwo ją usunąć z pojazdu. Jest to zdecydowanie wygodne rozwiązanie, zwłaszcza gdy pojawiają się opady śniegu, który lubi przyczepić się do obuwia. Roztapiając się w samochodzie, wnika w materiał, który ciężko później wysuszyć. Zwłaszcza gdy często przemieszczamy się autem.

Przygotowanie samochodu na zimę to coś więcej niż tylko wymiana opon. Dla własnego bezpieczeństwa i komfortu podróżowania warto sprawdzić wycieraczki oraz zatroszczyć się o dywaniki. W ten sposób unikniemy irytujących, ale też niebezpiecznych sytuacji, które mogą pojawić się na drodze. Wymiana wycieraczek, podobnie zresztą jak dywaników to niewielki koszt za naszą wygodę.

 

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *