Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA
Moto info serwis

Serwis motoryzacyjny

Jak przygotować samochód na sezon zimowy

2020-12-30 09:56

Wymiana opon to nie jedyny element wyposażenia samochodu, który powinniśmy sprawdzić. Warto zbadać sprawność wycieraczek i pomyśleć o zabezpieczeniu wnętrza auta dywanikami.

Opony zimowe to fundamentalny element przygotowania samochodu do sezonu jesienno-zimowego. Mimo wszystko dobrze sprawdzić także wycieraczki. Opady deszczu i śniegu stają się bardziej intensywne. Ich rozmazywanie na szybie nie dość, że ogranicza widoczność, to dodatkowo stwarza niebezpieczeństwo. Wymiana piór, które działają w ten sposób to konieczność. Jednocześnie warto zadbać o wnętrze. Miękkie materiałowe dywaniki to ozdoba każdego samochodu. Jesienią i zimą możemy zmienić je na ciemniejszy model, aby uchronić się przed widocznym brudem

Wycieraczki samochodowe – jakie wybrać?

Wymiana wycieraczek to drobnostka, którą mimo wszystko często bagatelizujemy. Najczęściej o konieczności kupna nowych przypomina się nam, gdy pojawiają się opady, a stare ledwie sobie radzą. Wydaje się więc zasadne, aby sprawdzić stan naszych piór i te działające nieprawidłowo zamienić na nowe. Mając pewność, że założone wycieraczki są oryginalne, wystarczy je zmierzyć i zamówić podobne.

Wycieraczki występują w trzech podstawowych wariantach. Szkieletowe nazywane przegubowymi, płaskie znane jako bezszkieletowe oraz hybrydowe. Różnią się od siebie konstrukcją, która wraz z upływem czasu wpływa na jakość oczyszczania szyby. Wybierając konkretny model, należy pamiętać o rodzaju mocowań. Zwykle mamy do czynienia z takimi typami, jak bagnet, śruba oraz najpopularniejszy hak. Istnieją jednak adaptery, które dają możliwość swobodnego wyboru przejścia pomiędzy tymi rodzajami mocowań. Daje to dużą swobodę wyboru. Z kolei jakość gumy ma wpływ na żywotność wycieraczek, efektywność ich pracy oraz głośność.

Nie masz samochodu? Nic straconego! Polecamy najlepszą wypożyczalnię samochodów OMT w Tarnowie!

Dywaniki samochodowe

Wiele modeli samochodów wyposażonych jest w jasną tapicerkę. Jej walory estetyczne są niepodważalne. Jednak dywaniki w takich kolorach jesienią i zimą szybciej się brudzą. Jeżeli chcemy wydłużyć ich żywotność, to dobrym rozwiązaniem będzie ich zamiana na modele ciemniejsze. W ten sposób uchronimy oryginalne wyposażenie samochodu przed zniszczeniem. Opcjonalnie dobrym rozwiązaniem będą dywaniki samochodowe w wersji gumowej. Dzięki nim woda nie będzie w nie wsiąkała i łatwo ją usunąć z pojazdu. Jest to zdecydowanie wygodne rozwiązanie, zwłaszcza gdy pojawiają się opady śniegu, który lubi przyczepić się do obuwia. Roztapiając się w samochodzie, wnika w materiał, który ciężko później wysuszyć. Zwłaszcza gdy często przemieszczamy się autem.

Przygotowanie samochodu na zimę to coś więcej niż tylko wymiana opon. Dla własnego bezpieczeństwa i komfortu podróżowania warto sprawdzić wycieraczki oraz zatroszczyć się o dywaniki. W ten sposób unikniemy irytujących, ale też niebezpiecznych sytuacji, które mogą pojawić się na drodze. Wymiana wycieraczek, podobnie zresztą jak dywaników to niewielki koszt za naszą wygodę.