Czy na myjni ręcznej można porysować lakier samochodu?

Regularne czyszczenie samochodu to obowiązek każdego właściciela. Oprócz niekomfortowej jazdy z zabrudzonymi szybami i lusterkami narażamy się także na otrzymanie mandatu za brud zalegający na samochodzie, który utrudnia widoczność lub odczytanie numerów pojazdu z tablicy rejestracyjnej. Aby nasz samochód zawsze błyszczał jak nowy, do wyboru mamy skorzystanie z myjni ręcznej, automatycznej lub skorzystanie z usług tak zwanego auto spa, które przywróci blask i czystość samochodu.

Czy szczotka na myjni rysuje lakier?

Szczotki na myjni automatycznej oraz ręcznej z reguły radzą sobie z usuwaniem brudu osiadłego na naszym pojeździe. Z reguły, ponieważ to, co niewidoczne nie musi być czyste. Ilość samochodów, jaka przewija się przez automatyczne i ręczne myjnie, jest nie do zliczenia. Każde auto pozostawia ślad na szczotce w postaci brudu i kurzu, który może przedostać się na nasz samochód, a efekt będzie odwrotny do zamierzonego. Oprócz tego źle zrobiony pomiar przez myjnię automatyczną, może spowodować, że szczotki zbyt mocno docisną karoserię, uszkadzając przy tym lakier. Niebezpieczeństwo pojawia się również w przypadku lusterek, anten czy spojlerów, których czujnik może nie wyłapać, a źle ustawiona szczotka może zwyczajnie je urwać lub uszkodzić.

Jak usunąć rysy po myjni?

Częste mycie auta na myjni może sprawić, że samochód od góry do dołu będzie pokryty małymi rysami spowodowanymi przez szczotki. W przypadku nielicznych rys możemy spróbować usunąć je sami. Aby zlikwidować te nieestetyczne uszkodzenia, warto zaopatrzyć się w dobrą pastę polerską. Posty polerskiej używa się na wyczyszczony i osuszony lakier. Małą ilość pasty polerskiej wystarczy nanieść na suchą i delikatną ściereczkę, a następnie okrągłymi ruchami, delikatnie wcierać ją w samochód. Po kilku ruchach powinniśmy zauważyć znaczną różnicę. W przypadku widocznych zarysowań lakieru na całej jego powierzchni warto oddać samochód w ręce specjalistów, którzy perfekcyjnie wypolerują nasz lakier oraz mogą nałożyć na niego warstwę ochronną, która zapobiegnie powstawaniu nowych rys.

Car Detailing to bezpieczeństwo lakieru

Profesjonalne salony auto detailingu oferują kompleksowe mycie samochodu wraz z czyszczeniem wnętrza. Nie musimy się już martwić nieumytymi felgami lub zakurzonym wnętrzem, które przyprawiają o ciarki, kiedy tylko wsiadamy do samochodu. Car Detailing to nie tylko czysty samochód, ale i jego bezpieczeństwo. Delikatne czyszczenie z użyciem nieinwazyjnych środków, które nie rysują karoserii, zapewni błysk samochodu, sprawiając, że będzie wyglądał, jakby właśnie wyjechał z salonu. Car Detailing odnowi również Twój lakier, pozbywając się rys i małych wgnieceń powstałych podczas mycia auta na myjni.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *