Kiedy wynająć auto na kilometry, a kiedy na dni?

Podczas wynajmowania samochodu, wypożyczalnie najczęściej oferują dwie możliwości – wynajęcie samochodu na kilometry oraz na dni. Ta druga zaczyna cieszyć się coraz większa popularnością ze względu na wzrost zainteresowania wypożyczalniami samochodów. Firmy w ten sposób chcą rozszerzyć swoją ofertę o korzystniejsze warunki wynajmu. Kiedy zdecydować się na wynajem na dni, a kiedy na wynajem na kilometry?

Wynajem samochodu z limitem kilometrów

Opcja wypożyczenia pojazdu z limitem kilometrów jest opcją, która opłaca się najczęściej klientom, którzy chcą wypożyczyć samochód krótkoterminowo, jak i długoterminowo. Jest to również najtańsza opcja wypożyczenia samochodu na krótki okres czasu. Oczywiście decydując się na tę opcję, musimy mieć wcześniej zaplanowane, jaką trasę będziemy pokonywać wypożyczonym pojazdem. Większość wypożyczalni wymaga dodatkowej opłaty za przekroczony limit kilometrów. Wiele wypożyczalni ma w swojej ofercie pakiety kilometrów, aby każdy klient mógł znaleźć opcję, która będzie mu odpowiadała. Standardem jest około 300 km dziennie, jednak wartość ta może się różnic w zależności od wypożyczalni.

Wynajem auta bez limitu kilometrów

Wiele wypożyczalni wprowadza do swojej oferty wynajem samochodów bez limitu kilometrów – na doby. Oczywiście opcja ta dotyczy zazwyczaj tylko wynajmu krótkoterminowego, a to z tego względu, że wypożyczenie samochodu na długi okres czasu bez limitu kilometrów mogłoby być ryzykowane dla firmy – nie wiadomo jak intensywnie pojazd byłby użytkowany w przypadku pojazdu długoterminowego. To z kolei przekładałoby się na wyższe koszty serwisu okresowego i byłoby dla wypożyczalni zupełnie nieopłacalne. Rzecz jasna, opcje wynajmu samochodu bez limitu kilometrów są również odpowiednio droższe.

Jakie auto wypożyczyć – z limitem kilometrów czy bez?

Jeżeli zastanawiasz się w jakiej opcji wynająć samochód, powinieneś przede wszystkim rozważyć, która opcja będzie dla Ciebie korzystniejsza i w jakim celu wykorzystasz wypożyczony samochód. Obie możliwości są dobre i obie mają wady i zalety. Opcja wypożyczenia auta na kilometry będzie najkorzystniejsza dla osób, które dokładnie wiedzą jaką trasę będą pokonywały. Jeżeli natomiast wypożyczasz samochód np. w celu zwiedzania, na kilka dni, zdecydowanie lepiej będzie wypożyczyć auto bez limitu kilometrów, na doby, aby nie martwić się przekroczonym limitem. Jeżeli wybierasz się na wakacje i chciałbyś zabrać ze sobą więcej osób, warto rozważyć wynajęcie busa.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *