Wypożyczalnia busów – na co warto zwrócić uwagę?

Coraz więcej osób decyduje się na wynajem busa osobowego, zwłaszcza w przypadku wakacji lub ferii zimowych. To doskonały środek transportu, którym można pojechać w góry ze znajomymi, czy zaplanować rodzinny wypad na weekend. W ten sposób można zapewnić sobie i innym komfort podczas dłuższych podróży. Jednak przed decyzją o wynajęciu busa, warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę. W poniższym wpisie opiszemy wszystko, co powinieneś zrobić przed wynajęciem busa osobowego.

Wynajem busa – opinie o firmie

Każda wypożyczalnia busów, z której usług zamierzasz skorzystać, powinna mieć pozytywne opinie w Internecie. Zweryfikuj nie tylko komentarze, dotyczące jakości obsługi (czy firma udziela pomocy w przypadku przebicia opony), ale również na te, które informują o stanie technicznym pojazdów. Busy powinny przechodzić regularne przeglądy oraz przeglądy dodatkowe.

Jak zarezerwować busa?

Warto zastanowić się, jaki sposób rezerwacji pojazdu będzie dla Ciebie najlepszy. Firmy, które nie oferują rezerwacji online i wymagają od Ciebie własnoręcznego dojazdu do ich placówki, to firmy którym nie zależy na klientach. Oprócz tego, system rezerwacji powinien być przyjazny użytkownikowi i prosty.

Niektóre wypożyczalnie oferują dostarczenie pojazdu pod wskazane przez klienta miejsce (np. na lotnisko), część wymaga stawienia się osobiście. Niezależnie od formy odbioru i zwrotu, bus powinien mieć w obu przypadkach pełny bak, a stan musi być nieskazitelny. Najlepiej taki, jak w momencie odbioru.

Jaki jest limit kilometrów w wypożyczalni busów?

Osoby, które są zainteresowane wynajmem długoterminowym, powinny zwrócić szczególną uwagę na limit kilometrów. Oczywiście najlepszą opcją jest to, że wypożyczalnia nie nakłada w tym przypadku żadnych limitów. Każdorazowe przekroczenie limitu kilometrów jest dodatkowo płatne, dlatego dopytaj o to i miej na uwadze w trakcie podróżowania.

Wynajem busa

Wynajmowanie pojazdu nie polega tylko na wybraniu modelu i zapłaceniu odpowiedniej sumy. Wiąże się to również z dodatkowymi kwestiami, takimi jak rodzaj najmu, możliwość dokonania rezerwacji online czy wyborem dodatkowych udogodnień. W pierwszej kolejności jednak zawsze należy się kierować stanem technicznym pojazdu. Twoje bezpieczeństwo oraz Twoich najbliższych powinno być najważniejsze. Nigdy nie wynajmuj busa, który nie ma ważnego przeglądu technicznego!

Jednak takie rzeczy zdarzają się raczej rzadko – renomowana wypożyczalnia taka jak Jarson nie pozwoli sobie na brak serwisowania pojazdów.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *