Wypożyczenie samochodu

Czy aby na pewno wypożyczenie samochodu to luksus szczególnie w okresie wakacji? Sprawdź sam jakie dokumenty są potrzebne, na co uważać oraz ile to tak naprawdę kosztuję?

Jakie są główne zasady wypożyczenia samochodu ? kwestie paliwa, odpowiedzialności za uszkodzenia, ubezpieczenia, co się dzieje, gdy dojdzie do wypadku, kradzieży?

Odpowiedni wiek, staż za kółkiem i karta kredytowa

Pamiętajmy, że nie każdy może wypożyczyć samochód. Zawsze istnieją rygory i odgórne zasady. Są one różne, w zależności od wypożyczalni (precyzuje to regulamin). Kwestie wieku kierowcy określą szczegółowo regulaminy wypożyczalni. Nie ma w tym względzie ogólnych, jednakowych przepisów. W większości firmy wypożyczające uzależniają wiek kierowcy od klasy auta.

Samochodu nie można pożyczyć na tzw. dobry wygląd. Pracownik wypożyczalni poprosi nas o dokumenty. Trzeba przygotować prawo jazdy plus dokument tożsamości ze zdjęciem ? dowód osobisty lub paszport. Zawsze przy wynajmie wymagana jest karta kredytowa. Wiąże się to z kaucją, która przeważnie jest równowartością kosztów wypożyczenia.

Oddajemy samochód zatankowany a mandaty to nasz problem

Najważniejsza rzecz podczas wypożyczania samochodu – musi wrócić do wypożyczalni kompletne i w takim samym stanie, w jakim wyjechało. Samochód zawsze jest wydawany z pełnym zbiornikiem paliwa, w miejscu i w dniu określonym w umowie. Oddać go należy także z paliwem pod korek. W przypadku zwrotu auta z niepełnym zbiornikiem, wynajmujący zostanie poproszony o pokrycie kosztów brakującego paliwa, zgodnie z cennikiem. Samochód należy zwrócić czysty.

Trzeba od razu zaznaczyć, że wynajęty samochód nie oznacza wolności i jazdy przy błyskających fleszach fotoradarów. Nie możemy się poczuć jak celebryci bez żadnych konsekwencji. Osoba wynajmująca auto sama opłaca mandaty.

Co w przypadku wypadku samochodowego?

Niestety, wypadki chodzą po ludziach i nie omijają wynajętych aut. Sytuacja jest prosta, gdy w wynajęty samochód wjechał nieostrożny kierowca. Wzywamy Policje, informujemy wypożyczalnie a szkodę pokrywa sprawca Sprawy się komplikują, gdy za uszkodzenie odpowiada osoba wypożyczająca, nie ma sprawcy lub przyczyna leża po stronie natury ? grad, zwalone drzewo.

W takim przypadku trzeba liczyć się wydatkami. Ale i na to jest sposób, bo można wykupić ubezpieczenie znoszące udział własny w szkodzie. Podobnie jest w przypadku kradzieży, firmy wypożyczające samochody obciążają wypożyczającego udziałem własnym w szkodzie.

Pamiętajmy, że Wynajmujący auto nie może dokonywać jakichkolwiek napraw samochodu bez uprzedniego powiadomienia i uzyskania zgody wynajmującego.

Wynajem samochodu – ceny w Polsce i zagranicą

A teraz ceny. Ceny zależą od wielu czynników, promocji, dostępności aut i sezonu. W przypadku poszukiwania promocji cenowych najlepszym narzędziem jest Internet. Pamiętać należy, że im dłuższy okres wynajmu, tym niższa cena, warto jednak skorzystać z sprawdzonych wypożyczalni takich np. jak ta: https://speedrental24.pl/

Szerokiej drogi.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *