Wyważanie wałów napędowych na Śląsku – czy to się opłaca?

Do uszkodzeń związanych z wałem napędowym może dojść tak naprawdę w wyniku wielu sytuacji, jak nadmierna eksploatacja pojazdu, duży przebieg czy po prostu zużycie elementu. Na pewno nie może lekceważyć żadnych objawów, które świadczyłyby o uszkodzeniach w układzie napędowym. W poniższym wpisie podpowiemy co zrobić, gdy ulegnie uszkodzeniu wał napędowy oraz czy opłaca się go regenerować, a także ile kosztuje wyważenie tego elementu.

Regeneracja wałów napędowych Śląsk – czy warto?

Regeneracja wałów napędowych sprawia, że nie jesteśmy zmuszeni kupować całego, nowego wału, co jest kosztowne i mniej opłacalne niż regeneracja. Ponadto proces regeneracji sprawia, że wał jest praktycznie jak nowy i w zdecydowanie lepszym stanie technicznym oraz wizualnym.

Regeneracja wałów napędowych Częstochowa – gdzie szukać pomocy w razie awarii?

Usterki związane z uszkodzeniami wału napędowego bardzo łatwo pomylić z awariami w samochodzie lub pojeździe, które tyczą się innych elementów lub podzespołów. Do charakterystycznych objawów należy zaliczyć przede wszystkim różnego rodzaju szumy, drgania, bicie kierownicy oraz wibracje podczas zwiększania prędkości. Takie objawy mogą świadczyć o uszkodzeniach układu napędowego – mógł zostać nieprawidłowo wyważony wał lub doszło do zniekształcenia czy zniszczenia poszczególnych elementów wału.

Gdy tylko dostrzeżemy niepokojące objawy związane z uszkodzeniem wału napędowego, należy natychmiast podjąć działania. Możemy udać się do warsztatu samochodowego, który zdiagnozuje, a następnie usunie awarie. Dobrym rozwiązaniem jest regeneracja wałów napędowych Śląsk. Dzięki temu nie jesteśmy zmuszeni do zakupu nowego wału, co jest dużym kosztem, a jedynie poddajemy jego regeneracji. Najpierw wszystkie elementy poddane są demontażowi, a następnie oczyszcza się je i popsute poszczególne części wymienia na nowe. Podczas tej regeneracji należy posmarować powierzchnie wszystkich łączeń oraz krzyżaków, aby być pewnym, że cały wał będzie pracował odpowiednio.

Warto również regularnie serwisować swój pojazd oraz poddać przeglądom technicznym.

Wyważenia wału napędowego cena

Jeżeli wał napędowy podczas jego regeneracji nie zostanie wyważony, może dojść do drżenia, przez co niszczy się sam wał oraz jego elementy, z którymi współpracuje. Dlatego tak ważne jest, aby podczas naprawy wału lub jego regeneracji sam element został prawidłowo wyważony. Należy zrobić to odpowiednio wcześniej, aby drgania nie spowodowały poważniejszych uszkodzeń.

Cena wyważenia wału napędowego jest kwestią indywidualną. Wynika to z tego, że każdy model samochodu oraz pojazdu jest inny, przez co inaczej patrzy się na specyfikację oraz stopień zużycia. Koszt wyważenia uzależniony jest również o ilości podpór w wale napędowym. Można powiedzieć, że cena wyważenia oscyluje od 150 do 400 zł.

 

 

 

 

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *