W jaki sposób legalnie pozbyć się samochodu?

Posiadasz samochód, który jest niesprawny, stary lub uszkodzony? Z pewnością koszty samych napraw oraz utrzymania przewyższają Twój budżet, aby móc pozwolić sobie pozostawić pojazd. Dlatego w takim przypadku część osób decyduje się na skorzystanie z usług skupu aut, aby móc legalnie odsprzedać pojazd. Jak zatem legalnie pozbyć się starego samochodu? Sprawdź, czytając poniższy wpis na ten temat. Zapraszamy do lektury.

Na czym polega złomowanie auta?

Najczęściej właściciele samochodów oddają swój pojazd do złomowania, gdy koszt naprawy lub utrzymania jest zbyt wysoki. Są to także sytuacje, w których pojazd jest uszkodzony, niesprawny lub powypadkowy. W takich momentach najlepiej oddać pojazd do skupu w celu demontażu pojazdu lub jego zezłomowania – to właśnie w tych punktach można zrobić to w pełni legalnie. Podczas wizyty na skupie musisz posiadać ze sobą dowód tożsamości, dowód rejestracyjny, kartę pojazdu, polisę ubezpieczeniową oraz oczywiście tablice rejestracyjne.

W jakich sytuacjach można oddać pojazd?

Przede wszystkim do skupu możesz oddać pojazd:

  • niekompletny,
  • uszkodzony, niesprawny oraz nieruchomy,
  • powypadkowy, poleasingowy,
  • uszkodzony technicznie.

Skup przyjmuje każdy pojazd niezależnie od stanu technicznego, marki, modelu, przebiegu czy koloru. Wyrejestrować samochód możesz w przypadku:

  • kradzieży pojazdu,
  • wywozu samochodu za granicę lub jego zbycie za granicą,
  • przekazania auta do stacji demontażu lub punktu zbierania pojazdów,
  • zniszczenia samochodu za granicą,
  • przekazania niekompletnego pojazdu do stacji demontażu.

Co zrobić z powypadkowym autem?

Twój pojazd brał udział w wypadku lub poważnej kolizji? Z pewnością został mocno uszkodzony i nie nadaje się do dalszej jazdy. W takim przypadku nie pozostaje nic innego, jak skorzystanie z usług skupu, gdzie możesz oddać pojazd. Możesz na miejscu załatwić wszystko związane z oddaniem pojazdu do skupu – firma odbierze pojazd z dowolnego miejsca wcześniej wyznaczonego. Skup aut rozbitych Warszawa to idealne rozwiązanie, jeśli chcesz pozbyć się swojego samochodu, który jest mocno uszkodzony.

Skontaktować się ze skupem możesz w bardzo prosty sposób. Najczęściej osobiście oraz telefonicznie. Jednak, dzięki temu, że większość skupów posiada swoje strony, można bez problemu skontaktować się z firmą poprzez formularze kontaktowe.

Sprawdź również auto szrot z Warszawy https://szrot-warszawa.pl/

 

Skup aut w Warszawie
W XXI wieku prawie w każdym domu jest przynajmniej jeden samochód. Różnorodność aut na rynku, chęć...

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *