Jaki wideorejestrator kupić?

Zastanawiasz się nad zakupem wideorejestratora? Z pewnością słyszałeś już o jego działaniu oraz parametrach, dzięki którym jazda jest łatwiejsza oraz przyjemniejsza. To idealne urządzenie dla tych, którzy cenią sobie bezpieczeństwo oraz komfort podczas podróży samochodem. Jaki zatem wideorejestrator samochodowy kupić? Wszystkiego dowiesz się z poniższego artykułu.

Jak działają wideorejestratory?

Rejestrator jazdy działa bardzo podobnie jak zwykła kamera. Obraz, na który skierowany jest nasz wideorejestrator przechodzi przez obiektyw, gdzie następnie pada na matrycę – analizuje piksele i wysyła je do mikroprocesora. Procesor odpowiada za przetwarzania ich na ciągi impulsów, dzięki temu nadają się do zapisu oraz kierowane są do pamięci urządzenia. Obraz nagrywany przez wideorejestratory zapisywany jest w pętli w postaci kilkuminutowych plików.

Zastosowanie wideorejestratora

Kamera samochodowa rejestruje wszystko, co dzieje się przed obiektywem. Na rynku dostępne są modele, które mogą nagrywać obraz z tyłu pojazdu oraz wewnątrz. Główne zastosowanie rejestratora jazdy odnosi się do codziennej jazdy związanej z pokonywaniem danej trasy.

Wideorejestrator umożliwia nam zabezpieczenie się przed niebezpiecznymi sytuacjami na drodze, a także nagrywa wszelkie kolizje czy stłuczki. Umożliwia nam to udokumentowanie całego zderzenia, a następnie ustalenie sprawcy. Na drodze dzieje się wiele nieprzewidzianych sytuacji jak nieustąpienie pierwszeństwa, dlatego kamera wszystko nagra. Film zapisany na karcie pamięci będzie materiałem dokumentującym przebieg wydarzeń drogowych. Samo urządzenie przydaje się również, gdy pozostawimy nasz samochód na parkingu. Kamerka samochodowa umożliwi nam zarejestrowanie wszystkich wydarzeń.

Jaki kupić wideorejestrator?

Przed wyborem kamery samochodowej warto zwrócić uwagę na odpowiednie parametry oraz funkcjonalności.

  • Rozdzielczość obrazu. Standardem jest obecnie rozdzielczość Full HD. Wiele kamerek posiada już niekiedy rozdzielczość 4K.
  • Kąt widzenia obiektywu. Najczęściej spotkamy się z kątem 120 stopni, ale coraz więcej rejestratorów może już pochwalić się wartościami do 170 stopni.
  • Tryby pracy. Zazwyczaj spotkamy się z trybem parkingowym, trybem nocnym oraz czujnikami ruchu. Umożliwiają nam jazdę po zmroku oraz wprowadzają kamerę w stan uśpienia podczas postoju. Oznacza to, że urządzenie uruchomi się w momencie, gdy wyczuje przed obiektywem ruch.
  • Większość modeli posiada opcję ładowania za pomocą kabla oraz zapalniczki w samochodzie.
  • G-Sensor. To czujnik wstrząsu, który jest niezwykle przydatny podczas poważnych wypadków oraz uderzeń. Zabezpiecza nagrane wideo kłódką przed jego nadpisaniem, czy usunięciem.
  • Dodatkowe funkcje. Do nich możemy zaliczyć WiFi, Bluetooth czy nawet GPS.

Jeśli chcemy posiadać odpowiedni wideorejestrator, który cechowałby się nowoczesnymi rozwiązaniami oraz był prosty i szybki w obsłudze.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *