
Kamera samochodowa to obecnie jedno z najważniejszych urządzeń, które znajdują się w naszym pojeździe. Dlatego tak wielu kierowców wybiera je, aby móc zapewnić sobie bezpieczeństwo podczas jazdy, a także niezapomniane wrażenia podczas nagrywania swojej trasy rekreacyjnie. Jednak część z nich boryka się z problemem związanym z wyborem odpowiedniego urządzenia. Czym zatem kierować się podczas wyboru rejestratora jazdy? Sprawdź, czytając nasz poniższy artykuł.
Rozdzielczość ekranu
Rozdzielczość obrazu zależy do tego, jaką chcemy mieć jakość nagrywanego filmu. To niezwykle ważne, zwłaszcza jeśli chcemy, aby nagrane filmy były czytelne oraz zrozumiałe dla innych. Minimalna jakość, z jaką możemy mieć do czynienia to 1280×720, czyli jakość HD. Jednak obecnie standardem jest już jakość Full HD. Nie będzie on w żaden sposób rozmazany. Można spotkać już nawet rozdzielczość 4K w niektórych urządzeniach, jednak wiążę się to z większą ilością zajmowanej pamięci na karcie.
Dodatkowe funkcje
Do najczęstszych funkcji kamery samochodowej możemy zaliczyć przede wszystkim GPS, WiFi oraz Bluetooth. GPS pozwala nam on monitorować naszą trasę oraz wyświetla drogę, gdzie chcemy dojechać. Ponadto zapisuje ją razem z prędkością oraz pozycją, w jakiej znajdujemy się na mapie. Nie musimy wówczas korzystać z dodatkowego urządzenia, jakim jest telefon. Jednocześnie mamy więcej miejsca w kokpicie.
Z kolei WiFi oraz Bluetooth pozwala nam na swobodne przesyłanie nagranych filmów na smartfona czy laptopa. Nowoczesne modele kamery umożliwiają również podglądanie obrazu na żywo na ekranie telefonu.
Kąt widzenia
Kąt widzenia im szerszy, tym więcej obejmie kamera, nagrywając drogę podczas jazdy. Dlatego obecnie 120 stopni to standard w urządzenia. Dlatego na rynku możemy znaleźć kamery, które mają ponad 150 stopni. Ponadto dobrze będzie, jeśli przekątna ekranu (oczywiście, jeśli decydujemy się na model z ekranem) również będzie większa. Będzie to przydatna funkcja, jeśli chcemy w wygodny sposób korzystać z kamery samochodowej.
Tryby pracy
Najbardziej popularne tryby pracy w urządzeniu to tryb parkingowy, który pozwala na nagrywanie obrazu, gdy urządzenie wyczuje ruch przed obiektywem. Ponadto podobne działanie ma czujnik ruchu, który mają większości modeli kamery samochodowej.
Popularny jest również G-Sensor, który umożliwia zabezpieczenie nagrania kłódką z chwilą, gdy dojdzie do mocnego uderzenia lub hamowania. Dobrze również wybrać taki model rejestratora jazdy, który będzie odpowiadał za najwyższą jakość nagrywanie w nocy oraz będzie odporny na światła latarni oraz światła samochodów. Rejestrator jazdy musi zostać wyposażony wówczas w diody podczerwieni.