Co warto wiedzieć o złomowaniu? Złomowanie samochodu krok po kroku

Posiadasz samochód, który nie nadaje się do dalszej jazdy lub koszty jego naprawy i utrzymania są zbyt wysokie? Najlepszym rozwiązaniem będzie oddanie swojego pojazdu do skupu aut – Auto Szrot Warszawa, a następnie jego zezłomowanie. Dzięki temu szybko i bez problemu sprzedasz auto, otrzymując następnie gotówkę do ręki. W poniższym artykule podpowiemy, jak szybko zezłomować pojazd.

Kiedy wyrejestrować samochód?

Jeśli posiadasz samochód i nie chcesz nim już dalej jeździć, nie można pozostawić go i przestać płacić ubezpieczenie. Należy wyrejestrować pojazd na wniosek właściciela w sytuacjach:

  • przekazania auta do stacji demontażu pojazdu lub punktu zbierania pojazdów,
  • wywozu pojazdu z kraju (gdy został zarejestrowany lub zbyty za granicą),
  • kasacji auta za granicą,
  • przekazania niekompletnego samochodu do stacji demontażu pojazdu lub punktu zbierania pojazdów,
  • kradzieży pojazdu,
  • udokumentowania trwałej utraty posiadania pojazdu.

Złomowanie samochodu – krok po kroku

Złomowanie samochodów przeprowadzają legalne punkty i stacje demontażu pojazdu. Stacje demontażu zajmują się częściową sprzedażą podzespołów samochodowych na rynku wtórnym. Pozostałe elementy są zutylizowane zgodnie z przepisami. Oddać pojazd można wtedy, gdy nie nadaje się już do dalszej jazdy, jest uszkodzony czy koszty jego napraw lub utrzymania przewyższają nasze możliwości. Całą transakcją złomowania pojazdu zajmują się stacje demontażu, dlatego nie musimy się niczym martwić. Otrzymamy gotówkę od ręki bez wypełniania dużej ilości formalności.

Dlatego pojazd, który nie nadaje się do dalszej jazdy, warto oddać do skupu aut lub stacji demontażu pojazdów, gdzie następnie zostanie zezłomowany. Udając się do skupu, należy mieć przy sobie dowód osobisty, dowód rejestracyjny, kartę pojazdów oraz polisę ubezpieczeniową. Oprócz tego oczywiście tablice rejestracyjne, które następnie zostaną nam oddane, gdzie będziemy musieli okazać je przy wyrejestrowaniu samochodu w urzędzie.

Gdzie znaleźć odpowiedni skup aut?

Odpowiedni skup aut znajdziesz przez Internet, gdzie możesz znaleźć punkty w swojej okolicy oraz z polecenia innych klientów, którzy już wcześniej korzystali z usług danej firmy. Szukasz może skupu na terenie Warszawy? Zdecydowanie polecamy auto komis Warszawa Wawer, gdzie masz możliwość oddać i zezłomować samochód w każdym stanie. Jeśli nie możesz zjawić się w skupie ze swoim pojazdem, istnieje możliwość odbioru auta przez skup ze wcześniej wyznaczonego miejsca.

 

Skup aut w Warszawie
W XXI wieku prawie w każdym domu jest przynajmniej jeden samochód. Różnorodność aut na rynku, chęć...

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *