Zastosowania wideorejestratora, których nie znasz!

Rejestrator jazdy to coraz chętnie wybierane urządzenie samochodowe. Zapisują oraz monitorują trasę, a nagrany film stanowi dowód, gdy będziemy uczestnikami lub świadkiem wydarzeń drogowych. Jakie zastosowania ma rejestrator jazdy oraz czy przydaje się na co dzień?

Czujniki i tryby pracy

Kamery samochodowe często posiadają czujniki oraz tryby pracy, które pozwalają na bezpieczną jazdę. Oto kilka z nich:

  • G-Sensor – czujnik wstrząsów. Gdy dojdzie do wypadku, rejestrator zabezpieczy nagranie kłódką przed nadpisaniem. Nie zostanie ono usunięte przez funkcję nagrywania w pętli.
  • Czujnik parkingowy oraz ruchu – ten czujnik uruchamia się w momencie wykrycia ruchu oraz obciążenia, gdy nasz pojazd pozostawiony jest na postoju. Mamy do czynienia z jego trzema rodzajami:

– tryb detekcji ruchu – uruchamia się, gdy wykryje ruch przed obiektywem,

– tryb parkingowy pasywny – po wyłączenia kamery samochodowej przechodzi w tryb uśpienia (reaguje na wstrząsy oraz ruch),

– tryb parkingowy aktywny – podczas postoju uruchamia się detekcja ruchu.

Filmy poklatkowe i zdjęcia

Dodatkową funkcją w kamerze samochodowej może być nagrywanie filmów poklatkowych. Nasza jazda nagrywana jest jako pojedyncze klatki zdjęć. Powstają one zazwyczaj w odstępie czasu, co jedną sekundę lub więcej. Niektóre modele umożliwiają robienie zdjęć. Dlatego podczas wypadku lub kolizji możemy zrobić zdjęcie całego zdarzenia, a podczas naszej podróż zrobić zdjęcia widokom na trasie.

Nawigacja w urządzeniu

W wielu modelach wideorejestratorów można znaleźć funkcjonalne dodatki, jak choćby GPS. Odpowiada za zapis trasy naszej jazdy, wskazuje nam najlepszą drogę, a także kontroluje prędkość, z jaką się poruszamy. W większości przypadkach nawigacja w rejestratorach jazdy jest zdecydowanie bardziej precyzyjna niż w pozostałych urządzenia lub w  telefonie komórkowym. Smart Cams kamerki do samochodu to najlepszy wybór, jeśli zależy nam na dobrej jakości urządzeniach z wieloma funkcjami i dodatkami.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *