Przygotuj swoje auto na sezon wiosna-lato

Wraz z rozpoczynającą się wiosną warto zadbać o swój samochód, aby mógł sprawnie poruszać się na drodze w każdym warunkach. Dlatego wymiana opon, czy sprawdzenie pod kątem technicznym pojazdu jest bardzo ważne. Na co zatem zwrócić uwagę, przygotowując swój samochód?

Wizyta u mechanika

Przede wszystkim sprawdź swój pojazd po sezonie zimowym. Często w tym czasie dochodzi o uszkodzenia układu hamulcowego, kierowniczego oraz napędowego. W dodatku brakuje płynów, np. do spryskiwaczy, hamulcowego, czy chłodniczego. Zwróć uwagę, aby mechanik sprawdził stan także zawieszenia i amortyzatorów. Elementy te narażone są na większe zużycie i eksploatację w trakcie sezonu zimowego. Klocki i tarcze hamulcowe należy sprawdzić podczas wymiany ogumienia na letnie. Wymiana opon powinna odbywać się, gdy za oknem temperatura sięga 7-10 stopni. Szczególnie wały napędowe mogą uleć zniszczeniu, dlatego niekiedy wymagają wymiany lub regeneracji. Dlatego polecamy Cardan System Polska, którzy są specjalistami w dziedzinie wałów i układu napędowego. Gdy auto posiada klimatyzację warto sprawdzić jej szczelność, ponieważ niekiedy wymaga odgrzybienia, czy wymiany filtrów powietrza lub kabinowego.

Estetyczne poprawki

Oczywiście zbliżający się sezon wiosenno-letni sprawi, że chętniej i częściej dbamy o swój samochód pod względem estetycznym. Tyczy się to głównie mycia pojazdu, czy polerowania i woskowania karoserii. Warto, co jakiś czas (gdy jest to koniecznie) wybrać się na myjnię samochodową i dokładnie wyczyścić karoserię, podwozie oraz felgi. W dodatku wiosna to czas czyszczenia pojazdu od środka. Zdecydowanie należy odkurzyć oraz umyć tapicerkę, a także zabezpieczyć skórzane okrycia. Często właśnie sięgamy po preparaty zabezpieczające deskę rozdzielczą oraz wszystkie pozostałe elementy w samochodzie.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *