
Jeśli zastanawiasz się, co zrobić ze swoim starym samochodem, przychodzimy z pomocą, doradzając najkorzystniejsze propozycje – złomowanie lub sprzedaż na własną rękę. Niekiedy nasz stary pojazd nie nadaje się już do jazdy ze względu na wysokie koszty utrzymania oraz napraw. Które zatem rozwiązanie jest najlepsze?
Złomowanie starego samochodu
Jeśli decydujesz się na złomowanie swojego pojazdu, musi być to przede wszystkim przeprowadzone legalnie. Dlatego oddanie samochodu na Auto Szrot jest dobrym rozwiązaniem, szczególnie gdy posiadamy stary, uszkodzony, niesprawny lub rozbity samochód. Kasacja jest również opłacalna, zwłaszcza jeśli auto ma niską wartość lub jest zniszczone. W takim przypadku zazwyczaj nie mamy co liczyć na bezpośrednią sprzedaż na własną rękę. Złomowanie wykonują tym samym skupy aut, które posiadają stacje demontażu pojazdów. Po dokonaniu złomowania skup wystawia nam specjalnie zaświadczenie, z którym możemy udać się do urzędu wyrejestrować samochód. W dodatku wiele firm oferuje pomoc w załatwianiu wszelkich formalności, co jest z pewnością korzystne i pozwala na szybką oraz skuteczną transakcję. Wszystkie kwestie formalno-prawne zostają załatwione na miejscu, a skup aut proponuje także dojazd do klienta i odbiór pojazdu. Co ważne – możemy oddać do skupu samochód w każdym stanie – uszkodzone, niesprawne, nieruchome, powypadkowe, czy poleasingowe.
Sprzedaż na własną rękę – czy to się opłaca?
Niekiedy wiele osób decyduje się na sprzedaż samochodu na własną rękę. Niestety może być to trudne, szczególnie gdy nasze auto jest w kiepskim stanie. Oczywiście znajdziemy wiele ofert, gdzie osoby wystawiają swoje uszkodzone pojazdu celem ich sprzedaży. Jednak musimy wiedzieć, że nie zawsze się to opłaca i nie we wszystkich przypadkach jest legalne. Wiele osób kupuje zniszczone pojazdy, aby demontować, a następnie sprzedawać części. Bezpieczniejszą opcją jest zatem oddanie auto do skupu, dlatego że nie interesuje ich rocznik, kolor, przebieg, stan, marka czy model samochodu.
Sprzedając pojazd na własną rękę, musimy liczyć się z dodatkowymi kosztami celem przygotowanie samochodu do sprzedaży i oddania go nowemu właścicielowi. Ponadto osoby chętne na kupno auto, podają często mocno zaniżoną cenę, co sprawia, że sprzedaż staje się nieopłacalna. Musimy liczyć się z formalnościami podczas sprzedaży – wypełnić umowy kupna-sprzedaży oraz kwestie polisy ubezpieczeniowej i wyrejestrowania.