Do czego służą blokady parkingowe?

Parkingi miejskie: podziemne i naziemne, ale także prywatne powinny mieć zorganizowany sposób poruszania się po nich przez kierowców. Blokady parkingowe i słupki miejskie są częścią infrastruktury miasta, pomagają w organizacji ruchu i zwiększają bezpieczeństwo użytkowników dróg, chodników czy parkingów.

Różnego rodzaju zapory, blokady i odbojnice doskonale sprawdzają się jako zabezpieczenie parkingów przed osobami, które nie są mile widziane na prywatnym parkingu. Systemy zapór są konieczne do organizacji ruchu w wielu miejscach użytku publicznego, na przykład w centrach handlowych, na szpitalnych parkingach lub pod dużymi firmami. Blokady parkingowe  przydatne są także na osiedlach i pod mieszkaniami bloków z wielkiej płyty. Blokady ograniczają dostęp do danej strefy parkingowej w sposób skuteczny, bezpieczny i zgodny z prawem.

Jakie są zalety blokad parkingowych?

Blokady parkingowe wyprodukowane są z bardzo dobrych i mocnych materiałów. Zwykle jest to wzmocniona stal i elementy tworzywa sztucznego, dzięki czemu blokada jest odporna na uderzenia, wstrząsy czy też inne uszkodzenia mechaniczne. Dzięki trwałości materiałów, z których wykonane są blokady parkingowe, są one wytrzymałe na złe warunki atmosferyczne. Nie pokrywają się rdzą, od deszczu, a farba nie łuszczy się od intensywnych promieni słonecznych.

Najlepszymi jakościowo są blokady parkingowe z GEMMA, służą przez długie lata i sprawdzają się w każdych warunkach pogodowych.

Możliwości montażu blokady parkingowej jest bardzo dużo. Należy jednak pamiętać o tym, że jeśli jesteśmy mieszkańcami bloków czy strzeżonych osiedli, to decyzji o postawieniu zapory nie możemy podejmować samodzielnie. W razie, gdy miejsca parkingowe są bezprawnie zajmowane przez pojazdy nieupoważnione do przebywania na nich, należy zgłosić ten fakt na przykład do rady osiedla i rozpocząć procedurę ubiegania się o postawienie blokady. Ostatecznym organem, który podejmie decyzję jest zarząd gminy.

Samowolne montowanie blokady parkingowej, choć bardzo łatwe, może skończyć się mandatem lub karą grzywny. Żeby uniknąć nadprogramowych kosztów lepiej jest starać się o zablokowanie miejsca parkingowego zgodnie z obowiązującymi procedurami.

Ceny blokad parkingowych różnią się i trudno określić je jednoznacznie. Wszystko zależy od tego, z jakiego materiału są wykonane i z jak wielu zaawansowanych elementów się składają. Blokady miejsca parkingowego można dobrać zgodnie ze swoimi potrzebami i preferencjami.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *