Dynamiczna wymiana oleju – o co chodzi?

Do prawidłowej pracy skrzyni biegów niezbędny jest olej, który umożliwia płynną zmianę biegów oraz zapobiega przegrzaniu się skrzyni. Stan oleju trzeba cyklicznie wymieniać, aby samochód pracował prawidłowo i nie doznał żadnej awarii. W samochodach z automatyczną skrzynią biegów również nie można zapominać o tym procesie.

Jak często trzeba wymieniać olej?

Właściciele samochód z automatyczną skrzynią biegów muszą pamiętać, że ich samochodu są podatne na awarie tak samo, a może nawet i bardziej niż te z tradycyjną skrzynią biegów. W związku z tym tak istotne jest, aby kontrolować stan oleju oraz to, czy wszystko działa, jak powinno.

Istotna powinna być zwłaszcza regularna wymiana oleju, ponieważ ma ona kluczowe znaczenie dla żywotności przekładni. Kompleksowa i profesjonalna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów jest także gwarancją jej bezawaryjnej pracy. Z kolei dynamiczna wymiana oleju w Tarnowie – OMT to jedna z opcji, którą może być zainteresowany właściciel samochodu.

Dynamiczna wymiana oleju

Dynamiczna wymiana oleju w Tarnowie – OMT w przeciwieństwie do tradycyjnej metody pozwala na wymianę oleju w całym układzie, podczas gdy znana i używana do tej pory metoda umożliwia wymianę płynów jedynie w 50%. Reszta starego oleju w takim wypadku nie ulega wymianie. Można zatem powiedzieć, że przy „starym” sposobie połowa starego oleju miesza się z tym nowym, a nie – jak powinno mieć to miejsce – jest prawidłowo wymieniany.

Dynamiczna wymiana oleju w Tarnowie – OMT jest w związku z tym dużo lepsza dla kondycji skrzyni biegów, ponieważ polega na odessaniu przewodami starego oleju i wpompowaniu na jego miejsce nowego, co sprawia, że samochód przez cały czas ma dostęp do nowego oleju, który wpływa na jego prawidłową pracę.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *