Jak wypożyczyć samochód?

Wypożyczalnie samochodów cieszą się coraz większą sławą wśród kierowców. Wypożyczenie samochodu dostawczego w czasie przeprowadzki lub gdy mamy założoną działalność i nie chcemy od razu kupować samochodu to oszczędność czasu oraz pieniędzy. Wypożyczalnia samochodów dostawczych OMT oferuje wiele modeli samochodów dostawczych dostępnych zarówno dla firm, jak i osób prywatnych. Wystarczy skontaktować się, wybrać samochód i gotowe! Wypożyczalnia samochodów dostawczych OMT oferuje wynajem krótkoterminowy oraz długoterminowy. 

Jakie warunki należy spełnić, aby wypożyczyć samochód?

Jeśli chcemy wypożyczyć samochód musimy spełnić tak naprawdę jeden ważny warunek – posiadać ważne prawo jazdy minimum kategorii B. Samochody dostępne w wypożyczalni OMT dostępne są w wadze do 3,5 tony, co oznacza, że nie potrzebujemy dodatkowych kategorii i specjalnych kwalifikacji, aby takim samochodem się poruszać.

Czy wypożyczone auto trzeba umyć przed oddaniem?

Odpowiedź brzmi… to zależy. W wypożyczalni samochodów OMT nie musisz nad wyraz sprzątać w samochodzie, który pożyczyłeś. Wystarczy, że oddasz go w takim samym stanie, w jakim go wypożyczyłeś, a nikt nie będzie robił problemów. Jeśli natomiast auto narażone było na zewnętrzne czynniki takie jak deszcz, błoto czy piasek, to samochód należy odkurzyć i umyć tak, aby wrócił do swojego stanu sprzed kupna. Nie musisz go więc polerować i nabłyszczać, aby wyglądał jak model z okładki.

Co zrobić w przypadku uszkodzenia auta z wypożyczalni?

Każdy samochód dopuszczony do jazdy powinien obowiązkowo mieć wykupione ubezpieczenie OC, które pokrywa szkody wyrządzone innym osobom. Większość aut z wypożyczalni posiada również AC, które powinno pokryć szkody wyrządzone na rzecz wypożyczalni przez niezależne od nas czynniki, np. warunki pogodowe lub gdy sprawca zbiegnie z miejsca wypadku. W regulaminie wypożyczalni samochodowej znajdą się wszystkie informacje o tym, jakie koszty ponosi wypożyczający, a jakich nie musi ponosić i są one pokrywane przez wypożyczalnie lub ubezpieczyciela. 

Czy opłaca się wypożyczyć samochód?

Wypożyczenie samochodu krótkoterminowo to przede wszystkim oszczędność czasu. Jeśli chcemy się szybko uporać z przeprowadzką, a do samochodu osobowego nie jesteśmy w stanie załadować wszystkich rzeczy za jednym razem, to wypożyczenie auta będzie świetnym rozwiązaniem. Również wypożyczenie długoterminowe sprawdzi się świetnie w przypadku działalności, które niecodziennie przewożą towar z jednego punktu do drugiego. Wypożyczalnia samochodów dostawczych OMT czeka na kontakt od Ciebie!

 

źródło zdjęć: freepik.com

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *