Kiedy należy wymienić opony na zimowe?

Nadszedł czas, żeby pomyśleć o wymianie opon na zimowe! Przeczytaj, kiedy należy wymienić opony oraz na co warto zwrócić uwagę przy samodzielnej wymianie. Dowiedz się również jak przygotować swój samochód na zimę.

Kiedy należy zmienić opony z letnich na zimowe?

Zaleca się, aby wymienić opony na zimowe, gdy temperatura spadnie poniżej 7°C. Nie ma wyznaczonej daty, kiedy należy zmienić opony na zimowe, a później z powrotem na letnie. Jeżeli wiosną, w dalszym ciągu utrzymuje się niska temperatura, nie należy spieszyć się z ponowną wymianą opon. Warto wiedzieć, że w Polsce jazda na oponach zimowych nie jest obowiązkowa, ale zalecana. Natomiast w niektórych europejskich krajach jest to obowiązkowe.

Czy można samodzielnie wymienić koła?

Samodzielna wymiana kół jest oczywiście możliwa, jeżeli masz czas oraz odpowiednie narzędzia. Innym rozwiązaniem jest zlecenie tego zadania specjalistom, którzy szybko i profesjonalnie je wykonają. Będziesz mieć pewność, że koła zostały poprawnie wymienione. Specjalista sprawdzi także stan opon, wyważy koła oraz dokręci je specjalnym kluczem. Szybko i fachowo przebiegnie wymiana opon na zimowe w OMT Tarnów, warto sprawdzić ofertę tej firmy!

Na co zwrócić uwagę przy samodzielnej wymianie kół?

Jeżeli wymieniasz samodzielnie koła, upewnij się, czy na pewno śruby zostały dokręcone. Pamiętaj, że wymianę opon zdecydowanie lepiej zlecić specjalistom. Nie czekaj z wymianą kół, lepiej nie odkładać tego na ostatnią chwilę. Twoje bezpieczeństwo i innych jest najważniejsze!

Jak przygotować samochód na zimę?

Gdy nadchodzi zima warto skontrolować stan swojego samochodu. Sprawdź: akumulator, światła, stan płynów, hamulce. Zobacz również w jakim stanie jest zawieszenie samochodu, warto jednocześnie pamiętać o karoserii, możesz zadbać o nią używając do jej pielęgnacji specjalnych preparatów.

Jakie przedmioty warto mieć w samochodzie zimą?

Opłaca się również kupić preparaty, czy artykuły, które ułatwią korzystanie z samochodu zimą. Warto mieć m.in.: skrobaczkę, szczotkę do odśnieżania, gąbkę do szyb, zimowy płyn do spryskiwaczy, osłonę na przednią szybę. Przydatny z pewnością będzie również odmrażać do szyb i zamków. Zadbaj również o swoje dłonie i kup rękawiczki do odśnieżania, dzięki nim łatwiej będzie Ci odśnieżać i skrobać szyby. Nie zwlekaj z zakupieniem brakujących akcesoriów, czy preparatów, ponieważ nigdy nie wiadomo, kiedy Ci się one przydadzą, a zima zbliża się wielkimi krokami.

 

źródło zdjęć: freepik.com

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *