Jak wypożyczyć samochód?

Z oferty wynajęcia samochodu korzysta coraz większa liczba osób. To wygodne rozwiązanie w czasie wyjazdu służbowego, urlopu lub wycieczki rodzinnej. I wcale wbrew powszechniej opinii nie jest to dużo formalności, która spędzi sen z powiek. Co więcej w większości przypadków samochody posiadają obowiązkowe ubezpieczenia. Tym bardziej że, umowa czy regulamin jest jasny i przejrzysty.

Jakie zatem formalności związane z wynajęciem samochodu?

Podstawowy wymóg to wiek potencjalnego kierowcy. Wynajmujący musi być osobom, która posiada minimum roczny staż za kierownicą oraz ukończyła 18 lat a nie przekroczyła 75 roku życia. Samochodem może kierować wyłącznie osoba, z którą została podpisana umowa najmu.

Naturalna rzeczą będzie fakt posiadania aktualnego dokumentu prawa jazdy oraz dowodu osobistego, który nie zbędny jest do spisania umowy najmu samochodu.

Wynajmujący musi być przygotowany w chwili wynajęcia samochodu do opłaty zwrotnej kaucji w przypadku oddania auta w takim samym stanie jakim wynajął Wysokość kaucji jest zależna od modelu samochodu i bardzo często ? od jego klasy. Im droższy i bardziej luksusowy model, tym kwota, którą trzeba przeznaczyć na kaucję jest wyższa. Kaucja to nie tylko zabezpieczenie dla wypożyczalni, ale również dla klienta. Jeśli stan techniczny samochodu nie zmieni się po jego użytkowaniu, kwota kaucji w całości wraca do klienta po zakończeniu umowy.

Pamiętajmy by dokładnie czytać podpisywana umowę oraz regulamin wypożyczalni. Uchroni to nas przed ewentualnymi nie porozumieniami. Każdą naszą wątpliwość powinnyśmy dyskutować z pracownikiem wypożyczalni, który udzieli nam odpowiedzi na nurtujące nas pytania.

Użytkujmy samochodów zgodnie z ich przeznaczeniem, dbajmy o nie tak jakby przez czas wypożyczenia były nasze. Oddajmy też samochód takim jakim zabraliśmy nie tylko pod względem technicznym ale także pod względem czystości.

Mając na uwadze powyższe chcemy obalić mit, że wypożyczenie auta to czasochłonny proces. Po zapoznaniu się z regulaminem wcześniej, wystarczy tylko podczas rozmowy z pracownikiem wypożyczalni, potwierdzić swój wiek, dane osobowe oraz doświadczenie za kierownicą, poprzez okazanie aktualnego prawa jazdy, następnie złożyć podpis pod umową i auto na wyznaczony czas należy do nas.

Teraz jesteśmy jego właścicielem i dbamy o nie. Musimy jedynie pamiętać, że wypożyczonym autem nie można opuszczać granic Polski oraz o oddaniu go na czasu poinformowaniu o ewentualnym spóźnieniu wypożyczalni.

Jako autor tekstu, powiem wam, że osobiście korzystałem z tej wypożyczalni samochodów speedrental24.pl i byłem bardzo zadowolony, tym bardziej że potrzebowałem auta dosłownie w 15 minut.

 

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *