Wypożyczenie motocykla

Czy wiecie, że motocykle oraz inne pojazdy (quady, pojazdy ATV/Side by Side oraz inne pojazdy specjalne) zamiast kupować, można również użytkować w formie wynajmu długoterminowego?

Tak można, a nawet trzeba spróbować, poniżej przedstawimy dlaczego warto. Musimy przed wszystkim zapytać dlaczego w polskiej branży motocyklowej, pojazdy są wciąż wyłącznie kupowane, kredytowane bądź leasingowane, a nie wypożyczane?

Odpowiedź jest dość prosta – jak na razie jest to innowacyjne rozwiązanie, które dostępne jest od nie dawna na rynku polskim. W praktyce jest to leasing operacyjny, gdzie Klient spłaca motocykl do jego szacowanej wartości rynkowej na koniec kontraktu. Finansowanie utraty wartości motocykla połączone jest z usługami dodatkowymi. Usługi dodatkowe zawierają kompleksowe zarządzanie po zakupie w ramach jednej stałej stawki miesięcznej, tj rejestrację pojazdów, ubezpieczenia, przeglądy, assistance, aż po naprawy motocykla i wymiany opon.

Jakie są zalety wynajmu długoterminowego?

  • osoba czy firma korzystająca z wynajmu długoterminowego pokrywa jedynie różnicę finansową pomiędzy ceną zakupu motocykla a jego wartością w momencie odsprzedaży na rynek wtórny, po zakończeniu eksploatacji, czyli po założonym okresie wynajmowany pojazd może zostać wykupiony przez Klienta lub osobę przez niego wskazaną lub są po prostu zwracane do wypożyczalni
  • klient płaci za okres, w którym użytkuje pojazd, a nie pokrywa całego kosztu jego zakupu
  • wynajem długoterminowy obejmuje koszt rejestracji pojazdu, ubezpieczenia, przeglądu, assistance a także napraw motocykla włącznie z wymianą opon

Klienci decydujący się na taką formę finansowania podpisują z Lease2 umowę wynajmu. Oznacza to, że wynajmowany pojazd pozostaje własnością Lease2 do zakończenia umowy. Klient zyskuje zwiększenie swojej zdolności kredytowej, następuje poprawa wskaźników bilansowych (obniżenie sumy bilansowej), obniżenie wskaźnika finansowania aktywów kapitałami własnymi oraz gwarancja pokrycia wszystkich kosztów związanych z eksploatacją motocykla. Tym samym klient użytkując pokrywa jedynie koszty paliwa.

Bardzo duża i bogatą ofertę wynajmu motocykli jako innowacji na polskim rynku, posiada sprawdzona przez nas firma SpeedRental24. Zachęcamy Was do zapoznania się z ofertą i wypróbowania wszelkich wspomnianych wyżej, pozytywnych aspektów z wynajmu długotrwałego motocykli i nie tylko. Uważamy, że dla osób ceniących sobie wygodę i komfort, a przede wszystkim czas, będzie to bardzo dobre rozwiązanie.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *