Jaki rejestrator jazdy wybrać? Odpowiadamy na pytania

Z pewnością niektórzy wiedzą, w jaki sposób dokładnie działa kamera samochodowa. Jednak nadal możemy spotkać osoby, które nie znajdą się dobrze na urządzeniach i to właśnie do nich kierujemy dzisiejszy wpis. Dzięki niemu dowiesz się, jak odpowiednio wybrać rejestrator jazdy. Odpowiemy na kilka pytań, które są najczęściej zadawane. Zapraszamy do przeczytania poniższego wpisu!

Jak działa rejestrator jazdy?

Działanie kamerki samochodowej jest niezwykle proste i nie różni się niczym od tradycyjnej kamery. Obraz przechodzi przez obiektyw i po prostu pada na matrycę. Dokonuje się analiza pikseli, które następnie przesyłane są do mikroprocesora. Proces poprzez ciągi impulsów kieruje pliki do karty pamięci, która może być wbudowana lub zewnętrzna poprzez karty microSD o odpowiednich pojemnościach. Kamerka samochodowa nadpisuje zgromadzone materiały. To najczęściej kilkuminutowe pliki (1,3 lub 5-minutowe). Ponadto kamerki samochodowe posiadają wiele przydatnych parametrów jak G-Sensor, Bluetooth czy nawet WiFi. Mogą także pochwalić się funkcją GPS, gdzie mamy możliwość korzystać tak naprawdę z urządzenia 2 w 1. Rejestrator jazdy jest niezwykle prostym i bardzo wygodnym w użytkowaniu sprzętem.

Co to jest i jak ustawić nagrywanie w pętli?

W większości typach kamerek samochodowych spotkamy się z możliwością ustawienia nagrywania w pętli. Oznaczona to, że nagrane pliki zostają zapisane we wspomnianej już długości 1,2 lub 3-minutowej. Gdy pamięć kamery samochodowej będzie przepełniona, nastąpi automatyczne nadpisanie najstarszych plików, czyli zostaną one usunięte z pamięci kamery. Jeżeli wyłączysz funkcję nagrywania w pętli, kamera będzie nagrywała tradycyjnie tak jak klasyczna kamera. Stworzy zatem jeden, bardzo długi materiał i przestanie nagrywać w momencie, kiedy karta pamięci zostanie zapełniona.

Jak montuje się rejestrator jazdy?

Rejestrator jazdy montuje się zazwyczaj na przedniej szybie, ale w takim miejscu, aby jak najmniej ograniczał widoczność kierowcy. Dlatego jako montaż urządzenie wybiera się najczęściej okolice lusterka wstecznego. Dzięki temu jakość i kadr nagrywanego obrazu będzie w pełni czytelna.

Gdzie kupić rejestrator jazdy?

Oczywiście kamerki samochodowe możemy z łatwością nabyć w sklepach stacjonarnych z tego typu sprzętem, gdzie przy okazji można dokładnie poznać budowę sprzętu czy nawet go przetestować. Jednak coraz chętnie osoby kupują takie urządzenia przez Internet. Wynika to przede wszystkim z większego wyboru modeli, ale również przystępnych cen czy dodatkowych gratisowych produktach. Dlatego, jeśli chcesz kupić urządzenie w sklepie internetowym, wybierz rejestrator jazdy SmartCams! Masz możliwość wyboru sprzętu spośród wielu modeli. Z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *