Nawigacja z kamerą samochodową – jak wybrać?

Obecnie nie musimy kupować dwóch osobnych urządzeń, aby wyposażyć się zarówno w kamerę samochodową, jak i nawigację. Nowoczesnej rejestratory jazdy posiadają funkcję GPS, która skutecznie monitoruje drogę i zaprowadza nas do każdego celu. Jak zatem wybrać kamerę samochodową z nawigacją? Sprawdź, czytając nasz artykuł, gdzie przedstawiamy korzyści używania urządzenia.

Zalety nawigacji z kamerą

Warto na samym początku zastanowić się, dlaczego wybór kamery samochodowej z nawigacją jest dla nas korzystnym rozwiązaniem. Oczywiście powodów jest kilka.

Przede wszystkim to niezwykły komfort jazdy, ponieważ duża ilość urządzeń w pojeździe nie służy. Nie tylko wygląda nieestetycznie, ale zmniejsza wygodę prowadzenia. Wszystko za sprawą tego, że zbyt duża ilość urządzeń po prostu ogranicza widoczność, dlatego korzystanie zarówno z nawigacji, jak i kamery w osobnym wydaniu może znacznie zakłócić jazdę. Oczywiście wybór rejestratora z funkcją GPS rozwiązuje ten problem.

Ponadto to również bezpieczeństwo jazdy, ponieważ dwa ekrany urządzenia rozpraszają uwagę kierowcy. Nawigacja z kamerą w jednym jest skutecznym sposobem na zwiększenie bezpieczeństwa jazdy.

Jak wybrać nawigację z kamerą?

Wybór nawigacji z kamerą musi rozpocząć od doboru wyświetlacza, a dokładnie jego wielkości. Im większa przekątna, tym urządzenie jest po prostu większe. Nawigacje samochodowe najczęściej posiadają ekrany od przekątnej od 4,3” do nawet 7”. Wiele z nich jest również dotykowych. Gdy jesteśmy już przy tej kwestii ,warto zastanowić się nad rozdzielczością, która wpływa na obraz. Obecnie rejestratory mogą pochwalić się rozdzielczością nawet Full HD lub większą. Ważnym czynnikiem jest odpowiednia czytelność w każdych warunkach – nawet intensywnego promieniowania. Dobrze, aby urządzenie rejestrowało wszystko, co dzieje się przed maską samochodu oraz w nocy.

Oprócz tego istotne są dodatkowe parametry jak nagrywanie w pętli, które charakteryzuje się tym, że nadpisuje film, usuwając najstarszy, zastępując nowym. W tym przypadku, jeśli nie chcemy, aby urządzenie automatycznie usuwało filmy, warto zastanowić się nad wybraniem rejestratora z ochroną przed napisaniem.

W przypadku posiadania nawigacja wraz z rejestratorem podczas jego wyboru warto zwrócić na dodatkowe funkcje takiej jak: ostrzeżenie o przekroczeniu prędkości, system ostrzeń o zmianie pasa ruchu, WiFi, baza fotoradarów, asystent parkowania, komunikaty TMC/RDS, czy G-Sensor. Zdecydowanie warto mieć urządzenie z dodatkowymi funkcjami, które jeszcze bardziej ułatwiają jazdę.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *