Kamera samochodowa – jaką kupić, aby się nie rozczarować?

Rejestratory jazdy stały się podstawowym elementem wyposażenia każdego samochodu, ponieważ są bardzo praktycznym sprzętem. Może nie tylko pomóc nam podczas podróżowania, ale również posiada wiele ciekawych funkcji, umożliwiających bezpieczną jazdę w każdych warunkach. Jeżeli Ty również zastanawiasz się, jaki wideorejestrator kupić, skorzystaj z poniższych porad i wskazówek. Dzięki temu wybierzesz kamerę samochodową dopasowaną do swoich potrzeb.

Rozdzielczość nagrywania obrazu

Przede wszystkim rozdzielczość i jakość nagrywania to najważniejsze kwestii, jeśli chodzi o nagrywanie w kamerach samochodowych. Obecnie większość kamer samochodowych posiada co najmniej rozdzielczość Full HD 1920×1080, w dzisiejszych czasach to absolutne minimum. Im wyższa jakość, tym oczywiście wyższa cena urządzenia, jednak w tej kwestii nie warto oszczędzać. Niektóre z nowoczesnych modeli urządzenia może pochwalić się nawet rozdzielczością 4K, gdzie nagrywa w pełni czytelny i jasny obraz. Wszystko tak naprawdę zależy od tego, na jakim urządzeniu zależy nam najbardziej.

Obiektyw i kąt widzenia w kamerze samochodowej

Warto również zwrócić uwagę na obiektyw rejestratorze jazdy. Umożliwi to nagrywanie obrazu w pełni jasnego i czytelnego dla jego odbiorcy. Dzięki temu kamera uchwyci otaczające nas elementy, co będzie działało na naszą korzyść. Rozsądnie zatem wybrać wideorejestrator z minimalnym kątem 120-140 stopni. Dzięki temu otrzymamy obraz obu pasów ruchu, a więc będziemy dokładnie widzieli wszystko na nagraniu, co działo się przed maską samochodu. Dobrze jest również wybrać nieco większy wyświetlacz kamery, aby po prostu korzystanie z niej i przeglądanie filmów było łatwe i wygodne.

Popularne funkcje w kamerze samochodowej

Na rynku znajdziemy dużą ilość kamer, które mogą pochwalić się nowoczesnymi ustawieniami i funkcjami. Mają one za zadanie głównie poprawić jakość wyświetlanego obrazu, ale również ułatwić korzystanie z kamery, czy nawet posiadanie takich funkcji wpływa na bezpieczeństwo jazdy. Należy dobrać funkcje kamery do własnych potrzeb, które przydadzą się w codziennej jeździe. Musisz wziąć pod uwagę Twój styl życia, czyli to, jak często poruszasz się samochodem i jak dalekie trasy pokonujesz w ciągu dnia.

Przede wszystkim w kamerze musi znaleźć się tryb detekcji ruchu lub tryb parkingowy. Gdy zostawisz pojazd na parkingu, kamerka rozpocznie nagrywanie po wykryciu ruchu wokół pojazdu. Automatycznie rozpocznie nagrywanie, a w niektórych urządzeniach, prześle powiadomienie na smartfon. Oprócz tego urządzenie musi posiadać czujnik wstrząsów G-Sensor. Podczas wypadku lub kolizji w wyniku dużego obciążenia i uderzenia, kamerka zabezpieczy nagranie kłódką, chroniąc je przed nadpisaniem, czyli usunięciem. Co więcej, kamerka może posiadać również nawigację, nagrywanie w pętli, tryb nocny, Bluetooth czy WiFi.

Gdzie kupić kamerę i jaka cena?

Przede wszystkim kamerę samochodową możesz kupić przez Internet, gdzie masz gwarancję, że znajdziesz wiele różnych zarówno marek, jak i modeli rejestratora jazdy. To zdecydowanie lepsza opcja niż sklepy stacjonarne, gdzie zazwyczaj możemy obejrzeć jedynie kilka modeli. Jeśli szukasz odpowiednich urządzeń, wybierz kamery samochodowe Mio. Odpowiednie modele kamery znajdziesz już nawet od 200 zł złoty. Najbezpieczniej wybrać kamerę samochodową o cenie 200-700 złotych, jeśli nie dysponujemy dużym budżetem na tego typu sprzęt. Oczywiście na rynku znajdziemy również droższe kamery, ale wynika to z faktu, że posiadają więcej funkcji czy posiadają również, np. kamerę wewnętrzną czy cofania.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *