Kiedy warto wezwać pomoc drogową?

Zastanawiasz się, w jakich sytuacjach wezwać pomoc drogową? Przeczytaj, kiedy zdecydowanie warto skorzystać z ich pomocy oraz jaką prace może ona wykonać.

Pomoc drogowa – kiedy warto skorzystać z jej pomocy?

Warto wiedzieć, że pomoc drogową możesz wezwać zawsze, gdy masz problemy ze swoim samochodem i nie jesteś w stanie sobie sam z tym poradzić. Nagła awaria, przebita opona, czy brak paliwa może przytrafić się prędzej, czy później każdemu kierowcy. Są to sytuacje, w których możesz zadzwonić po pomoc drogową. Tak, jak gdy np. samochód utknie w błocie, czy rozładuje mu się akumulator. W miarę możliwości przybędzie ona jak najszybciej, by udzielić Ci pomocy. Nie ma znaczenia pora dnia, ponieważ pomoc ta działa 24 godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu, również w święta. Jedną z takich firm jest pomoc drogowa OMT z Tarnowa, która odpowie na twoje pytania oraz zaoferuje pomoc, której udzielą Ci doświadczeni pracownicy.

W jaki sposób pomoc drogowa może Ci pomóc?

Pomoc drogową należy wezwać, gdy nie możesz bezpiecznie kontynuować jazdy. Jeżeli cokolwiek niepokoi Cię w jeździe twojego samochodu, zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie przerwanie jazdy i zadzwonienie po pomoc. Samodzielna próba naprawy może skutkować pogłębieniem się awarii, dlatego lepiej nie ryzykować. Pomoc drogowa zajmuje się: holowaniem samochodu, jego transportem z miejsca wypadku, awaryjnym otwieraniem, wulkanizacją, uruchomieniem, czy wypompowaniem błędnie zatankowanego paliwa. Pomoże Ci również, gdy potrzebujesz przetransportować samochód na dłuższym dystansie.

Ile kosztuje wezwanie pomocy drogowej?

Nie można określić, ile będzie kosztować wezwanie pomocy, ponieważ ostateczna cena zależy od kilku czynników m.in. dystansu, jaki musi pokonać pomoc drogowa do twojego samochodu oraz od usług, jakie będzie musiała ona wykonać.

Co zrobić przed przybyciem pomocy drogowej?

Jeżeli samochód nie jest w stanie kontynuować jazdy, należy zadbać o bezpieczeństwo twoje, jak i pozostałych członków ruchu. Jeżeli samochodu nie można zabrać z drogi, pamiętaj o ustawieniu trójkąta ostrzegawczego.

O czym warto wiedzieć?

Warto mieć numer do pomocy drogowej, aby w razie potrzeby mieć go przygotowanego. Sprawdź, kilka ofert firm i wybierz najlepszą według Ciebie. Możesz w Internecie sprawdzić opinie o danej firmie. Gdy na drodze zdarzy się coś nieprzewidzianego będziesz przygotowany, zaoszczędzisz sobie nerwów i pośpiesznego szukania numeru na pomoc drogową.

 

źródło zdjęć: freepik.com

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *