Pierwszy motocykl – na co zwrócić uwagę?

Zastanawiasz się nad zakupem motocykla? Przeczytaj, co należy sprawdzić przed zakupem. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę przy kupnie kasku, odzieży, czy butów.

Zakup motocykla – od czego zacząć?

Najlepiej, aby podczas wyboru motocykla towarzyszyła Ci osoba, która zna się na takich pojazdach lub posiada swój własny motor. Będziesz mógł wtedy dopytać ją o wszelkie szczegóły. Dzięki temu łatwiej będzie ci podjąć decyzję. Pamiętaj również, aby nie dokonywać takiego zakupu pod wpływem impulsu. Zastanów się dobrze, czy spełnia on twoje oczekiwania. Porównaj wcześniej ceny modeli motocykli, jakie cię interesują, tak abyś znał przedział cenowy.

O czym warto pamiętać?

Znalazłeś wymarzony motocykl? Upewnij się, że ma on wszystkie potrzebne dokumenty. Następna czynność to sprawdzenie ile pojazd ma przejechanych kilometrów, a także jaki jest jego stan techniczny. Przyjrzyj się, czy nie jest mocno porysowany, czy nie ma wgnieceń. Zobacz, jak wygląda silnik, stan opon, siedzenia i tłumików. Sprawdź działanie hamulców oraz świateł.

Co należy zrobić przed zakupem?

Warto zapytać o możliwość próbnej jazdy, na której sprawdzisz, jak działa pojazd, a także zauważysz, czy nie ma w jego zachowaniu czegoś niepokojącego. Wtedy też warto zabrać ze sobą osobę, która zna się na motocyklach – zauważy ona, czy nie ma nic nieprawidłowego w jego działaniu. Najważniejsze, abyś był zadowolony z zakupu oraz nie musiał od razu wydawać pieniędzy na jego naprawę.

Kask – jaki wybrać?

Kask to element ważny dla naszego bezpieczeństwa. Przy jego wyborze zobacz z jakiego materiału jest on wykonany (najczęściej jest to kompozyt, włókno, czy tworzywo termoplastyczne). Zwróć uwagę na wyściółkę kasku, a także wizjer i jego odporność na zarysowania.

Masz już wymarzony motocykl, o co jeszcze warto zadbać?

Pomyśl również o odpowiednim stroju. Najlepiej, aby był on wykonany z wytrzymałych (również na warunki atmosferyczne) materiałów. Ponadto muszą one być wygodne i nieograniczające ruchów. Kolejny element to obuwie. Ważne, aby było one dopasowane do pogody, jak i pory roku. Możesz kupić buty dedykowane miłośnikom motocykli, które zapewniają odpowiedni komfort podczas jazdy.

Naklejki na motocykl

Aby nadać motocyklowi charakteru i oryginalności, żeby wyróżnić się z tłumu, możesz przykleić na nim naklejki. Zobacz naklejki motocyklowe, a z pewnością wybierzesz coś dla swojego pojazdu. Mogą one również przykryć rysy, które wyglądają nieestetycznie. Naklejki możesz przykleić również na kasku. Naklejki motocyklowe są odporne na uszkodzenia, czy przetarcia.

Długo terminowy wynajem motocykli
Wypożyczalnie samochodów funkcjonują na porządku dziennym, ale co z miłośnikami pojazdów jednośladowych? Istnieją wypożyczalnie motocykli, jednak...

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *