Samochodem terenowym w góry – co warto mieć?

Wybierasz się na wyprawę w góry samochodem terenowym? Dowiedz się, jak się przygotować, a także co należy wziąć ze sobą oraz o czym nie można zapomnieć.

Od czego zacząć przygotowania?

Wyprawa samochodem terenowym pozwala nam na bliższy kontakt z naturą, jazdę mniej uczęszczanymi drogami, czy niewytyczonymi szlakami. Z pewnością doświadczysz wtedy piękna przyrody i obejrzysz niesamowite widoki. Swoje przygotowania rozpocznij od sprawdzenia stanu technicznego samochodu – zweryfikuj czy wszystko działa sprawnie i zwróć uwagę na to, czy posiadasz wymagane wyposażenie. Zobacz także, jak wyglądają twoje opony. Następnie sprawdź prognozę pogody, aby wiedzieć, na jakie warunki pogodowe się przygotować, czy będzie padał deszcz, śnieg.

Kiedy najlepiej wybrać się na wycieczkę w góry samochodem?

Wybierając się na jazdę terenowym samochodem w zimie, należy liczyć się z większym ryzykiem poślizgu, czy kolizji. Warto pomyśleć o wyciągarce samochodowej, która pomoże ci wyciągnąć twój samochód z zaspy, czy pośniegowego błota. Wyciągarka samochodowa przyda ci się nie tylko wtedy, gdy wybierasz się w góry – na dobrą sprawę zawsze warto mieć ją w samochodzie. Nigdy nie wiadomo, kiedy może się przydać. Jeżeli wybierasz się na wyprawę w zimie, warto pomyśleć o łańcuchach na koła. Zobacz ofertę, wielu przydatnych akcesoriów i przedmiotów na terenowiec.pl.

Odpowiednia trasa – jak wybrać?

Zaplanuj odpowiednio wcześniej trasę przejazdu, a także czas jej trwania. Pomyśl również o postojach. Ponadto zabierz ze sobą przekąski, kanapki oraz napoje. Zwłaszcza zimą przydadzą się termosy z kawą lub herbatą.

Co czym warto pamiętać?

Sprawdź, czy masz apteczkę oraz jak jest ona wyposażona. Kolejny ważny element to nawigacja GPS, która pozwoli na śledzenie trasy oraz zobaczenie ewentualnych przeszkód, jakie mogą się pojawić na twojej drodze. Należy zawsze pamiętać, aby dostosować jazdę do warunków atmosferycznych panujących na trasie przejazdu. Nie wybieraj się na taką wyprawę sam, lepiej zabrać osobę towarzyszącą, która w razie przeszkód nam pomoże. Warto pomyśleć również o wygodnym ubraniu, mogą przydatne okazać się kalosze, ciepła kurtka, czapka, rękawice ochronne.

Czy słyszeliście czym jest off-road?

Off-road jest to jazda rzadko uczęszczanymi, nieutwardzonymi drogami, np. po lasach lub górach. Jeżeli jesteś początkujący i dopiero chcesz zacząć tego typu przygodę samochodem terenowym, poszukaj grup zorganizowanych, a z pewnością dostaniesz wiele cennych wskazówek od doświadczonych osób.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *