Sprzedaż czy złomowanie auta – co jest bardziej opłacalne?

Istnieją dwie podstawowe metody na legalne pozbycie się starego bądź po prostu niechcianego pojazdu. Pierwsza z nich to sprzedaż, a drugą jest złomowanie. Który z tych sposobów to recepta na osiągnięcie największego zysku?

Na pierwszy rzut oka sprzedaż wyeksploatowanego samochodu wydaje się najbardziej atrakcyjnym wyjściem. Jednak takie działanie tylko pozornie może przynieść nam korzyści. Przede wszystkim istnieje niskie prawdopodobieństwo, że zdezelowany pojazd znajdzie nowego właściciela, który będzie zainteresowany jego dalszą eksploatacją. Jeśli więc komuś zależy na szybkim pozbyciu się auta, nie powinien decydować się na sprzedaż, ponieważ znalezienie kupca może ciągnąć się miesiącami.

Złomowanie auta – tu również możesz zarobić

Jednocześnie warto wiedzieć, że sprzedaż samochodu to nie jedyny sposób na zarobienie pieniędzy. Pewną kwotę można otrzymać również wtedy, gdy postawi się na kasację pojazdu. Złomowanie auta może wzbogacić nasz domowy budżet o kwotę rzędu kilkuset złotych – najczęściej mieszczącą się w przedziale 200-600 zł. Jeśli potrzebujesz uzyskać szybko gotówkę sprawdź – Szrot Warszawa, gdzie skupują samochody za gotówkę.

Od czego zależy konkretna ilość odzyskanych pieniędzy? Najważniejszą rolę odgrywa w tym kontekście waga Twojego pojazdu. Ponadto, cenniki poszczególnych stacji demontażu różnią się między sobą w zależności od lokalizacji, a niekiedy firmy te oferują nawet możliwość negocjacji stawek.

Sprzedaż czy złomowanie – co lepsze?

Zastanawiasz się, czy lepsze jest zezłomowanie auta, czy też sprzedanie go? Ciężko udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ jest ona uzależniona od konkretnej sytuacji. Duże znaczenie ma tutaj przede wszystkim stan pojazdu, którego chcesz się pozbyć. Niekiedy może okazać się, że jest on na tyle wyeksploatowany, że nikt nie zechce go kupić. Bardzo często, nawet jeśli znajdzie się jakiś kupiec, cena sprzedaży może okazać się zaskakująco niska i nieopłacalna dla Ciebie jako właściciela.

Warto wtedy rozważyć kasację auta. W takim przypadku możesz otrzymać nie tylko zapłatę za złom, ale i zwrot składki za niewykorzystany okres ubezpieczenia OC. Jeśli zdecydowałbyś się na klasyczną sprzedaż, taka możliwość byłby zupełnie poza Twoim zasięgiem. Zaletą jest również duża dostępność punktów, w których fachowcy z chęcią zezłomują dowolny pojazd. Auto kasacja w Warszawie, czy innym dużym mieście nie stanowi żadnego problemu. Również w mniejszych miejscowościach można znaleźć legalne stacje demontażu, które doskonale wiedzą, co zrobić z naszym samochodem.

 

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *