Kasacja auta – jak ją przeprowadzić?

Twój samochód doszedł do kresu swoich możliwości? Nadmierna eksploatacja sprawiła, że poruszanie się nim nie jest już bezpieczne? Bardzo często w takich przypadkach jedynym rozwiązaniem pozostaje pozbycie się pojazdu i zezłomowanie go.

Kasacja jest nie tylko sprawdzonym sposobem na zwiększenie wolnej przestrzeni w garażu – to także szansa na zastrzyk gotówki. Aby ją otrzymać, należy zgłosić się do stacji demontażu, jak http://szrot-warszawa.pl/ która ma odpowiednie uprawnienia, upoważniające ją do przeprowadzania takich działań.

Jakie dokumenty są niezbędne przy kasacji auta?

Każda osoba, udająca się do punktu złomowania pojazdu, powinna zabrać ze sobą kilka dokumentów, które potwierdzą jej tożsamość, jak i poświadczą fakt bycia właścicielem konkretnego samochodu. Należy zaopatrzyć się w:

  • dowód osobisty (ewentualnie paszport lub prawo jazdy),
  • dokumenty pojazdu (dowód rejestracyjny oraz kartę pojazdu),
  • upoważnienie do zezłomowania (wymagane, gdy samochód do kasacji przekazuje osoba niebędąca jego właścicielem),
  • zgoda na zezłomowanie (niezbędna, jeśli konkretny pojazd ma dwóch właścicieli),
  • umowa kupna-sprzedaży (obligatoryjna, gdy po zakupie auto nie zostało jeszcze zarejestrowane na nowego właściciela),
  • wpis do CEIDG (jeśli zezłomowany ma być pojazd zarejestrowany na firmę).

Złomowanie samochodu – ile można na tym zarobić?

Jeśli jedynym rozwiązaniem w przypadku Twojego pojazdu pozostaje auto kasacja, co do zasady nie musisz przejmować się żadnymi kosztami. Wręcz przeciwnie, jeśli dokonasz tego legalnie, zgodnie ze wszystkimi procedurami, możesz liczyć na zarobek.

Najczęściej do Twojego domowego budżetu wpłynie kwota rzędu kilkuset złotych. Za wrak swojego samochodu otrzymasz najprawdopodobniej od 200 do nawet 600 zł. Konkretna ilość pieniędzy jest uwarunkowana wagą Twojego samochodu. Wpływ ma na to również miasto, w którym dokonujesz kasacji, oraz stawki, jakie w swoim cenniku zamieścił konkretny punkt złomowania pojazdów. Wiele firm, które skupuje auta 24 godziny na dobę, oferuje możliwość negocjowania warunków finansowych. Większość z nich wyróżnia się także opcją szybkiej płatności na miejscu – gotówkę otrzymuje się po prostu od ręki.

Auto kasacja – kiedy trzeba ponieść dodatkowe koszty?

Pamiętaj jednak, że taki zysk osiągniesz tylko wtedy, gdy auto oddawane na złom będzie kompletne, a jego waga nie okaże się mniejsza niż 90% masy własnej pojazdu, określonej w dowodzie rejestracyjnym. W przeciwnym razie musisz liczyć się z dodatkowymi opłatami pobieranymi przez stację demontażu. Najczęściej za każdy brakujący kilogram płaci się nie więcej niż 10 złotych.

Skup aut w Warszawie
W XXI wieku prawie w każdym domu jest przynajmniej jeden samochód. Różnorodność aut na rynku, chęć...

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *