Wideorejestrator do ciężarówki – jak może się przydać?

Na co dzień pracujesz jako kierowca tira? Pokonujesz każdego dnia dziesiątki, jak nie setki kilometrów? Wówczas najważniejsze jest bezpieczeństwo i wygodna w czasie jazdy. Poniekąd zapewnić może to kamera samochodowa, o której właściwościach opowiemy więcej w poniższym artykule. Zastanów się, czy na pewno jej nie potrzebujesz i sprawdź, które jej cechy przydadzą Ci się najbardziej.

Rejestrator jazdy w ciężarówce – po co montować?

Po pierwsze, jest to zdecydowanie najlepszy krok do poprawienia komfortu i bezpieczeństwa jazdy, ponieważ nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć, co może stać się na drodze. Można być świetnym kierowcą z wieloletnim doświadczeniem i jeździć zgodnie z przepisami, lecz niestety nie mamy wpływy na decyzje innych kierowców, którzy mogą narazić nas na niebezpieczeństwo.

Właśnie w sytuacjach nagłych, jak wypadek, kolizja czy wymuszenie pierwszeństwa, kamera samochodowa okaże się nieocenionym wyposażeniem z kilku względów:

  • możesz udowodnić swoją niewinność podczas przesłuchania policji, kiedy wiesz, że nie Ty spowodowałeś wypadek;
  • można ustalić osobę odpowiedzialną za całe zajście albo odczytać numery tablic rejestracyjnych, by znaleźć sprawcę;
  • jako świadek innego zdarzenia na drodze możesz pomóc w odnalezieniu sprawcy i ułatwić postępowanie policji.

To tylko parę najważniejszych i najczęstszych przyczyn używania wideorejestratorów w ciężarówkach, ale też we wszystkich innych pojazdach. Wiadomo, że kierowca tira musi dziennie pokonywać większe odległości, a przy tym istnieje też większe prawdopodobieństwo, że napotka na swojej drodze wyżej wymienione zdarzenia.

Wideorejestrator do ciężarówki – na co zwrócić uwagę?

Zanim wybierzesz pierwszy lepszy rejestrator jazdy, lepiej jak zapoznasz się z najważniejszymi naszym zdaniem właściwościami kamer, które mogą znacznie poprawić jakość Twojej jazdy. Zapoznaj się z nimi i zastanów się, które z poniższych kamer przydałyby się jako podstawowy sprzęt w Twojej pracy.

Pierwszą propozycją są kamery podwójne – na przód i tył samochodu. To bardzo istotne w przypadku ciężarówek, ponieważ nie zawsze mamy odpowiednią kontrolę nad tym, co dzieje się za nami. możemy w tym wypadku polecić wideorejestratory do samochodu SmartCams z podwójnym wyposażeniem kamer, które sprawdzają się świetnie w trasie, nagrywają w bardzo dobrej jakości i są bardzo proste w montażu. Doskonałym przykładem będzie rejestrator jazdy SmartCams CDR-190, który znajdziesz w cenie około 170 zł. Posiada dwie kamery – jedną do zamontowania na kokpicie ciężarówki, a drugą z tyłu za pomocą kabla jako kamerę cofania z oświetleniem 4 LED.

Innym rozwiązaniem może być też kamera samochodowa montowana w lusterku wstecznym, co wbrew pozorom jest bardzo bezpieczne i wygodne. To dość intuicyjne, by podczas cofania zerkać w lusterku, a na nim pojawi się obraz zza ciężarówki – zdecydowanie ułatwi to niejedno parkowanie w trudnodostępnym miejscu. Mamy kolejny świetnym przykład kamery SmartCams HSJ700 do cofania, która nakładana jest na lusterko.

Znajdziesz ją mniej więcej w cenie 370 zł, ale w tym gwarantowane masz:

  • jakość nagrywania w Full HD;
  • podgląd podczas cofania na całej wielkości lusterka wstecznego;
  • szerokokątny obiektyw o zasięgu 170°;
  • slot do karty pamięci microSD mieszczącej do 32GB;
  • nowoczesny tryb nocny bez oświetlenia LED;
  • stabilizację obrazu.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *