Wideorejestratory do samochodu – który powinieneś wybrać?

Poniżej przygotowaliśmy kilka najpopularniejszych kamer samochodowych, które dokładnie opisujemy. Możesz zdecydować, które z ich funkcjonalności okażą się w Twoim przypadku najbardziej przydatne. W rezultacie podjęcie ostatecznej decyzji będzie już dziecinnie proste, a Ty zaoszczędzisz czas na szukaniu kamer, które nie spełnią Twoich oczekiwań.

Kamera samochodowa Smartcams X200 dla amatorów jazdy

Poruszasz się samochodem po mieście? Pokonujesz niewielkie odległości, a może auto służy Ci wyłącznie jako transport do pracy, na zakupy czy do przedszkola? W takim wypadku wystarczy Ci w zupełności jedna z mniej kosztownych kamer samochodowych – Smartcams X200 w cenie około 104 zł. Możemy polecić ją z kilku powodów:

  • Po pierwsze, ta kamera posiada jakość nagrywania w Full HD z obiektywem szerokokątnym i polem widzenia 155°. Oznacza to, że zarejestrowany film będzie czytelny, wyraźny i szczegółowy, a dodatkowo będzie obejmować większą część drogi.
  • Po drugie, rejestrator posiada wygodną funkcję wygaszacza ekranu, który nie rozprasza podczas kierowania pojazdem.
  • Po trzecie, wyposażona jest w tryb nocny, dzięki czemu nagrywany obraz nocą jest równie dobrze widoczny jak za dnia. Wszystko za sprawą specjalnych diod LED, które rozświetlają zarejestrowany obraz.

Kamera-samochodowa-Smartcams-X200

Kamera ta posiada również detektor ruchu i stabilizację obrazu podczas nagrywania, co umożliwi swobodne rejestrowanie obrazu, nawet podczas jazdy po terenie nierównym i górzystym. W zasadzie ten wideorejestrator do samochodu jest stworzony na potrzeby każdego zwykłego kierowcy, który codziennie porusza się po mieście i chciałby uniknąć nieprzyjemnej sytuacji związanej z udowadnianiem winy podczas wypadku czy też stłuczki.

Wideorejestrator Lark Freecam 4.1 Full HD dla minimalistów

Ten model zdecydowanie polecamy osobom, które cenią sobie porządek wewnątrz samochodu, a także stawiają na nowoczesne i praktyczne gadżety. Kamerka Lark Freecam 4.1 Full HD dostępna jest w cenie około 140 zł, a więc nie przekracza mocno standardowego budżetu, który można przeznaczyć na wyposażenie do auta.

Jak z samej nazwy wynika, obraz nagrywany przez wideorejestrator jest rejestrowany w wersji Full HD, co pozwala osiągnąć dobrej jakości dowód. Posiada także 170° kąta narywania, dzięki czemu jesteś w stanie objąć większą część jezdni podczas rejestrowania. Dodatkowo wyposażona jest w czterokrotny zoom, co umożliwia już znaczne powiększenie obrazu w razie potrzeby odczytania szczegółów. Kamera ta jest niedużej wielkości, co zdecydowanie wpływa na plus. Możesz zaoszczędzić nie tylko miejsce na kokpicie, ale przede wszystkim zapewnić sobie lepszą widoczność podczas jazdy. Również posiada opcję nagrywania w nocy, lecz nie potrzebuje w tym celu diod, a widoczność jest równie doskonała.

Kamera-samochodowa-Lark_Freecam-4.1-Full-HD

Rejestrator kamera cofania w ramce tablicy rejestracyjnej HSJ-226 dla wygodnych

Tutaj największym plusem kamery jest jej podwójne zastosowanie. Mianowicie zamontowana na lusterku wstecznym kamera ma za zadanie rejestrować sytuację na drodze przed pojazdem, dzięki czemu jesteś w stanie przygotować się w razie ewentualnej stłuczki czy poważniejszej kolizji. Natomiast druga kamera montowana jest w ramce tablicy rejestracyjnej – nie musisz się niczym martwić, wszystkie najważniejsze kroki montażu będziesz miał przedstawione w instrukcji od producenta.

Kamera-cofania-w-ramce-tablicy-rejestracyjnej-HSJ-226

Takie rozwiązanie pozwala na jednoczesne monitorowanie drogi przed autem, jak i za nim, co dodatkowo wspiera opcja kamery cofania. Podczas wycofywania pojazdu możesz liczyć na pełnowymiarowe i dokładne odwzorowanie sytuacji za samochodem, dzięki czemu masz pewność, że nic Cię nie zaskoczy w trakcie parkowania. Warto także zaznaczyć, że obie kamery posiadają doświetlenie diodami LED, co umożliwia jeszcze lepsze oddanie jakości nagrania nocą.

Obiektyw jest także szerokokątny i posiada kąt nagrywania o wartości 170°, a także funkcję zoom czy opcję Wide Dynamic Range, której zadaniem jest wyrównanie oświetlenia nagrywanego obrazu. Ten wideorejestrator należy do bardziej zaawansowanych, dlatego jego cena jest już nieco wyższa – około 186 zł. Mimo wszystko sprzęt ten jest warty Twojej uwagi, jeśli cenisz sobie takie dodatkowe i wygodne rozwiązania, które jak najbardziej wpływa na jakość prowadzenia pojazdu.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *