Wideorejestratory w lusterku – jak sprawdzają się w praktyce?

Słyszałeś już o kolejnej nowości w świecie nowinek motoryzacyjnych i technologicznych? Jeśli nie, to właśnie będziesz miał okazję zapoznać się zastosowaniem i zaletami kamer samochodowych montowanych w lusterku wstecznym. Wydaje się to mało prawdopodobne? A jednak ich działanie zostało docenione już przez setki kierowców. Sprawdź zatem, na czym polega fenomen wideorejestratora w lusterku i jak działa on w trakcie jazdy?

Jak działa rejestrator jazdy w lusterku?

Pewnie pojawiło się w Twojej głowie mnóstwo pytań związanych z użytkowanie podobnej kamery w samochodzie. Postaramy się odpowiedzieć m.in.:

  • jak zamontować taką kamerę?
  • czy jest to bezpieczne rozwiązanie?
  • na czym dokładnie polega korzystanie z kamerki w lusterku wstecznym?

Zacznijmy może od najważniejszego, czyli bezpieczeństwa w trakcie kierowania pojazdu, kiedy na lusterku wstecznym zamontowana zostaje kamera. Otóż, jest to absolutnie sprawdzone i bezpieczne rozwiązanie dla każdego typu pojazdu. Założona kamera w niczym nie przeszkadza, aby cały czas obserwować sytuację za samochodem zarówno podczas jazdy, jak i parkowania. Niekiedy nawet możemy mówić o pewnym ułatwieniu dla kierowcy, ale o tym nieco później.

Teraz warto wyjaśnić, w jaki sposób zamontować wideorejestrator w lusterku? Z pewnością każdy powinien dać sobie radę z założeniem kamerki, która uniwersalnie pasuje do każdego rodzaju lusterek wstecznych. Można śmiało dopasować jej obudowę i nałożyć na lusterko za pomocą specjalnych przyczepów. Wszystkie kroki szczegółowo opisane znajdziesz w instrukcji od producenta.

Po zamontowaniu kamera jest praktycznie niewidoczna, ponieważ łudząco przypomina zwyczajne lusterko wsteczne. Rejestrator posiada zazwyczaj dwie kamery, który odpowiadają za nagrywanie obrazu przed pojazdem oraz sytuacji z tyłu samochodu, co uwaga – może być połączone z funkcją kamery cofania ułatwiającej parkowanie. Niektóre nowsze modele posiadają także trzecią kamerę do monitorowania wnętrza samochodu.

Wideorejestrator w lusterku – zalety stosowania

Mamy nadzieję, że już nieco wyjaśniliśmy już na czym polega użytkowanie wideorejestratorów w lusterkach, a teraz czas przedstawić najważniejsze zalety, dzięki którym Twoja codzienna jazda zmieni się o 180°.

  • Dyskrecja. Przede wszystkim zamontowana kamera w lusterku wstecznym jest niewidoczna gołym okiem, a co za tym idzie nie przeszkadza nam w trakcie kierowania pojazdem. Jak wiadomo zwykły rejestrator jazdy jest, a w zasadzie powinien być zamontowany na środku kokpitu w samochodzie, by nie przysłaniać drogi. Jednak o wiele wygodniejszą opcją jest wybór kamery w lusterku.
  • Szybki montaż. O tym również już wspomnieliśmy – każdy spokojnie założy kamerę na lusterko, a co najważniejsze, nie zajmie Ci to wiele czasu.
  • Podwójny lub potrójny monitoring. Istnieją dwa warianty nagrywania – na przód i tył lub z dodatkową opcją nagrywania obrazu wewnątrz samochodu. W rezultacie możesz rejestrować sytuację na drodze z przodu i z tyłu, a także nadzorować całe wnętrze pojazdu.
  • Kamera cofania. Niektóre modele posiadają także opcję nagrywania obrazu z tyłu samochodu, dzięki czemu bez problemu cofniesz na zatłoczonym parkingu lub zaparkujesz w trudno dostępnych miejscach.
  • Dodatkowe funkcje. Każda kamera w lusterku może posiadać także nadprogramowe funkcje, dzięki którym Twoja jazda będzie przyjemniejsza, bezpieczniejsza i bardziej komfortowa. Mowa m.in. o opcji GPS, połączeniu z WiFi albo zestawem głośnomówiącym.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *