Wideorejestratory samochodowe – zalety

W ofercie wielu sklepów zarówno stacjonarnych, jak i internetowych ze sprzętami oraz gadżetami samochodowymi znajdziemy właśnie rejestrator jazdy. Niektóre z nich może również pochwalić się dodatkowymi funkcjami, które mają na celu usprawnić proces korzystania z urządzenia czy wpłynąć na komfort i bezpieczeństwo jazdy. Jakie są zalety korzystania z wideorejestratorów samochodowych? Sprawdź!

Najważniejsze zalety korzystania z kamery samochodowej

Kamery samochodowe mają wiele zalet. Do jednych z nich możemy zaliczyć prostą i wygodną obsługę czy dyskretny wygląd urządzenia. Warto jednak pamiętać o jego najważniejszych korzyściach. Przede wszystkim rejestratory jazdy odpowiadają za rejestrowanie wszystkie, co dzieje się przed obiektywem. Dlatego podczas kolizji czy stłuczki drogowej zarejestruje wszystko. Może nam znacząco pomóc, jeśli drugi kierowca uważa, że jesteśmy sprawcą całego zdarzenia. W sytuacjach niebezpiecznych skutecznie poradzi sobie ze wskazaniem sprawcy, ponieważ wszystko będzie widoczne na filmie. Niekiedy możemy pomóc drugiej osoby, ponieważ zazwyczaj rejestrator nagrywa całą drogę, a więc jest prawdopodobieństwo, że znajdziemy się w sytuacji, gdzie jesteśmy świadkiem danego zdarzenia.

Kamera może również służyć jako aparat fotograficzny i nagrywa także to, co dzieje się na parkingu poprzez dodatkowe funkcje w postaci trybu parkingowego czy czujnika ruchu.

Kamera samochodowa i dodatkowe funkcje

Wideorejestratory samochodowe SmartCams posiadają wiele ciekawych funkcji, które ułatwiają korzystanie z kamery. Mowa zwłaszcza o trybach pracy, np. tryb parkingowy, tryb nocny, detekcja ruchu czy czujnik ruchu. Funkcje związane z trybem parkingowym są niezwykle przydatne podczas postoju, ponieważ w razie uderzenia czy przeciążenia, kamera wszystko nagra. Tryb nocny pozwala na nagrywanie wszystkie w dobrej jakości po zmroku. Niektóre urządzenia mają również wbudowany GPS, gdzie możemy rejestrować swoją trasę, prędkość i dotrzeć do wyznaczonego celu. Inną opcją jest posiadanie w kamerze WiFi i Bluetooth. Pozwalają na podglądanie obrazu na żywo i swobodne przesyłanie filmów na inne urządzenia.

Inne funkcje, które możemy spotkać w kamerach samochodowych to: ostrzeżenie przed fotoradarami, G-Sensor, czy stabilizacja obrazu. Kamery samochodowe bardzo ułatwiają korzystanie z nich, niektóre urządzenia posiadają w zestawach również kamerę cofania, co sprawia, że mamy możliwość używać dwóch urządzeń jednocześnie. Możliwości jest naprawdę sporo.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *