Wynajem krótkoterminowy aut – kiedy warto się zdecydować na to rozwiązanie?

Z usług wypożyczalni korzysta coraz więcej osób zarówno klienci indywidualni, jak i firmy. Wszystko to za sprawą oferowanej przez wypożyczalnie bogatej floty samochodów oraz usług dodatkowych. W poniższym artykule przedstawiamy Ci najważniejsze zalety wynajmu krótkoterminowego, który jest najpopularniejszą formą wypożyczenia samochodu.

Wynajem krótkoterminowy samochodów – co to jest?

Wynajem długoterminowy samochodów to z pewnością korzystne rozwiązanie szczególnie dla osób prywatnych, ale także firmy decydują się często na to rozwiązanie. Okres wynajmu obowiązuje zazwyczaj od 1 do 30 dni. Wśród regulaminów wypożyczalni możemy spotkać się z wynajmem dobowym, a niekiedy nawet godzinowym. Warto zwrócić jednak uwagę, czy podczas wypożyczenia obowiązuje nas limit kilometrów. Oznacza to, że w ciągu doby lub okresu wynajmu nie można przekroczyć danego pułapu kilometrów. W przypadku przekroczenia danego limitu wypożyczalnia może doliczyć nam dodatkowe opłaty. Co ważne – z limitem kilometrów rzadko kiedy spotkamy się podczas wynajmu długoterminowego.

Zalety wynajmu krótkoterminowego

Wynajem krótkoterminowy cieszy się dużą popularnością, dlatego przybliżymy jego najważniejsze zalety:

  • różnorodny cennik wraz ze zniżkami,
  • pełen pakiet ubezpieczeniowy,
  • serwisowanie pojazdu, przeglądy techniczne oraz sezonowa wymiana opon,
  • możliwość wyboru samochodu spośród bogatej floty aut,
  • brak zbędnych formalności,
  • brak ukrytych opłat,
  • brak dłuższych zobowiązań.

Wypożyczenie krótkoterminowe jest przede wszystkim wygodnym sposobem posiadania samochodu w wielu sytuacjach. Ponadto otrzymujemy pojazd z pełnym pakietem ubezpieczeniowym oraz możliwością serwisowania w razie naprawy lub awarii.

Wynajem krótkoterminowy – kiedy się na niego zdecydować?

Przede wszystkim wynajem krótkoterminowy to alternatywa dla wielu sytuacjach, w których zostaliśmy pozbawieni własnego środka transportu. Najczęściej z tego rozwiązania korzystają osoby, które z powodu awarii lub całkowitej szkody chwilowo nie posiadają auta. To także sposób na swobodne poruszanie się, gdy np. jesteśmy na etapie zakupu pojazdu. Mamy również możliwość wynajęcia auta na różne specjalne okazje – ślub, rocznice czy urodziny. Gdy potrzebujemy samochodu na urlop lub wycieczkę, a nie chcemy wykorzystywać własnego pojazdu, to najlepiej skorzystać właśnie z wynajmu krótkoterminowego. Przedsiębiorcy korzystają z tego rozwiązania, gdy potrzebują auta na czas podróży służbowej, spotkań biznesowych, szkoleń czy konferencji dla siebie, swoich pracowników czy gości. Jeśli szukamy odpowiedniej wypożyczalni, która sprosta naszym oczekiwaniom, to Rent Dream Car Warszawa to najlepszy wybór. Rezerwacji możemy dokonać w bardzo łatwy sposób – poprzez formularz kontaktowy czy drogą telefoniczną i e-mail.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *