Bezpieczeństwo floty wypożyczalni

Dzisiejszy świat posiada również swoją ciemną stronę. Niestety w dalszym ciągu zdarzają się kradzieże samochodów i nie omijają one wypożyczalni samochodowych. Wielu z nas zastanawia się nad tym jak wypożyczalnia samochodów dba o swoje pojazdy. W jaki sposób zabezpiecza je przed kradzieżą. To oczywiście może się zdarzyć w każdym miejscu w kraju i niezależnie od tego, czy jest to auto  wynajęte czy prywatne. O to jak wypożyczalnia zabezpiecza się przed kradzieżą spytaliśmy pracownika wypożyczalni samochodów we Wrocławiu Speedrental24.

Systemy monitoringu GPS

Dzięki nowoczesnej technologii mamy możliwość monitorowania lokalizacji pojazdów W naszej firmie od lat sprawnie funkcjonuję system monitoringu GPS. Co więcej jest to tak popularne rozwiązanie, że wyposażenie samochodów w odbiorniki i nadajniki GPS nie jest kosztowne. Urządzenia takie informując bezprzewodowo właściciela o aktualnym położeniu samochodu. Aby zapobiec demontażu nadajnika, są one specjalnie ukrywane w różnych, trudno dostępnych miejscach samochodu. Rozwiązanie nie jest kosztowne, zapewnia wygodę użytkowania i pozwala z precyzją do kilkunastu metrów wskazać położenie samochodu ? na terenie Polski i całego świata. To zabezpieczenie technologiczne jest obecnie jedyna forma dostępną w branży, chroniąca przed wypożyczalnie przed kradzieżą.

Ubezpieczenie samochodu

Najpowszechniejszym sposobem zamiast nowoczesnej technologii jest ubezpieczenie samochodu. Wypożyczalnia aut ubezpiecza wszystkie swoje samochody na wypadek kradzieży. To jest podstawą każdej firmy. Jest to wymogiem również z tego powodu, że pojazdy są kupowane w leasingu ? ich właścicielem pozostaje wówczas firma leasingowa. Oznacza to że ubezpieczenie takie jest wymogiem, zawartym w umowie pomiędzy wypożyczalnią, a leasingodawcą. Czy klient płaci z tego powodu więcej za wynajem samochodu? Nie ? cena jest wliczona w koszt wynajmu

i w przeliczeniu na jednego klienta, sięga zaledwie kilku złotych. Jest to sporo obciążenie dla firmy ale nikt nie chce obciążać tym kosztem, najmniej odpowiedzialnego czyli Klienta. Koszty ubezpieczenia samochodu, są zależne od jego klasy i nowoczesności. Pocieszający jest fakt, że w obecnym czasie statystyki notują spadek kradzieży samochodów wypożyczanych.

Tak naprawdę nie istnieje żaden w pełni skuteczny sposób, który ochroni samochód przed kradzieżą pamiętajmy również o tym, że wypożyczalnia samochodów nie może pozwolić sobie na stosowanie autorskich i skomplikowanych zabezpieczeń nie tylko ze względów finansowych. Wynajem samochodów powinien być przystępny dla klientów, a wszelkie dodatkowe zabezpieczenia nie powinny negatywnie wpływać na komfort użytkowania samochodu. Dlatego firmy, które świadczą dla nas usługę wygodnego wynajmu, ograniczają się

w swoich zabezpieczeniach do minimum. Ryzykują swoim kosztem, mając do Klienta pełne zaufanie. Jedynym pocieszającym aspektem jest fakt, że w dzisiejszych czasach nasze dane nie są anonimowe, a służby które czuwają nad naszym bezpieczeństwem potrafią skutecznie działać, gdy dojdzie do ewentualnej kradzieży.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *