Metody płatności za wynajem auta

Dzisiejsze czasy pozwalają nam na dużą swobodę w metodach płatności. Za dany produkt lub usługę. Tak samo jest w przypadku płatności za wynajem samochodu. Jakie są dostępne metody regulowania płatności za wynajem samochodów? Przedstawiamy oferowane warunki zapłaty dostępne w większości wypożyczalni samochodów.

Karta kredytowa

To najczęściej praktykowany sposób zapłaty przez Klientów. Użycie karty kredytowej znacznie przyspiesza dopełnienie wszystkich formalności. Przy podpisywaniu umowy na wynajem auta, wypożyczalnia samochodów ustanawia na karcie kredytowej blokadę, w wysokości równej cenie wypożyczenia, liczonej za każdy dzień korzystania z samochodu. W wielu wypożyczalniach można spotkać się z blokadą dodatkowej sumy (koszt kaucji), której wysokość każda wypożyczalnia może samodzielnie ustanawiać. Co w przypadku, jeśli nie posiadamy karty kredytowej lub są na niej niewystarczające środki pieniężne?

Gotówka

To druga metoda zapłaty za wynajem samochodu. Płatność gotówką pozwala z góry uregulować należność za wypożyczenie samochodu. Dla ochrony swojej własności, tutaj również wypożyczalnie samochodów mogą poprosić o wpłacenie kaucji, która oczywiście zostanie zwrócona przy oddaniu sprawnego samochodów. Z uwagi na niedogodności, jakie może sprawiać wpłata kaucji gotówką (konieczność jej posiadania przez klienta, a także zorganizowanie przez wypożyczalnię wpłaty gotówki do banku), coraz mniej wypożyczalni decyduje się na jej pobieranie od swoich klientów. W zamian za to, w umowie są szczegółowo określone warunki pobierania dodatkowych opłat od klienta, w przypadku uszkodzenia samochodu lub innych szkód, które zostaną na nim dokonane z winy wynajmującego.

Bezgotówkowo

Wypożyczalnia samochodów bardzo często współpracuje z ubezpieczycielami, w zakresie wynajmu samochodów dla ubezpieczonych klientów. Kiedy Twoje auto jest naprawiane w warsztacie blacharsko-lakierniczym, czy to z ubezpieczenia OC sprawcy wypadku lub twojego ubezpieczenia auto casco, możesz wynająć samochód  wypożyczalni. Za tę usługę zapłaci ubezpieczyciel. Czy zawsze masz taką możliwość? To zależy. W przypadku szkody z ubezpieczenia OC sprawcy wypadku, zgodnie z prawem przysługuje Ci bezpłatny wynajem auta na czas technologicznej naprawy twojego samochodu. Zazwyczaj będzie to około tygodnia. Jeśli szkoda jest naprawiana z ubezpieczenia autocasco, to opcja darmowego wypożyczenia jest dostępna tylko wtedy, jeśli twoja polisa AC taką opcję przewiduje. Jeśli nie, to za wynajem auta musisz zapłacić z własnej kieszeni. Wówczas do dyspozycji będziesz mieć dwie formy płatności, wyjaśnione w początkowej części tekstu. Warto również zaznaczyć, że jeśli wypożyczalnia samochodów udostępnia Ci samochód w opcji bezgotówkowej, to powinien to być model auta równoważny z tym który Ty posiadasz.

Wypożyczalnie samochodów wychodzą naprzeciw potrzeb swoich Klientów. Odpowiednio dobrana forma płatności za usługę pozwala czuć komfort i możliwość dogodnego dla nas samych wybór.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *