Cechy dobrej wypożyczalni samochodów

Każda wypożyczalnia na rynku, będzie miała swoje dobre i złe strony. Dla naszego dobra warto wybrać taką, która ma ich najwięcej. Pozwoli to stać się zadowolonym z usługi i miło wracać do ponownego najmu samochodu.

 

Przystępne ceny

 

Tania wypożyczalnia samochodów to często pojęcie względne. Warto zatem nie szukać taniej wypożyczalni a tej z przystępnymi cenami. Słowo tania, może mieć odwrotny skutek w postaci dodatkowych i ukrytych kosztów, co warto mieć na uwadze.

Stała dostępność aut

Większa liczba samochodów pozwala współpracować jednocześnie z wieloma użytkownikami i wspomagać ich w każdej podróży. Duży wybór pojazdów dostępnych w trybie natychmiastowym lub bez długiego czasu oczekiwania znacznie zwiększa pozytywny odbiór wypożyczalni. Stale rozwijana flota w postaci nowych aut jest dobrą wizytówką oraz znakiem, że wygoda klientów stanowi priorytet w codziennych działaniach firmy.

 

Dojazd pod nasz dom

 

Odbiór auta w dowolnym miejscu, może być dla nas ważnym atutem. Często lokalizacja wypożyczalni może być dla nas nie dogodna Wystarczy podać dokładny adres, a pojazd zostanie dostarczony przez wykwalifikowanego kierowcę, gotowy do użytkowania. Analogicznie w momencie zwrotu, kierowca delegowany przez wypożyczalnię może odebrać pojazd ze wskazanego miejsca.

Dogodny okres najmu

Ze względu na potrzeby i okoliczności, ważna jest możliwość indywidualnego dostosowania czasu korzystania z samochodu. Wypożyczalnia aut powinna dawać możliwość rozliczania się zarówno w trybie godzinowym lub dobowym, jak też w systemie wynajmu krótko, średnio i długoterminowego. Kilka godzin wystarczy, aby odebrać rodzinę z dworca, a kilkanaście miesięcy sprawdza się między innymi w przypadku floty firmowej.

Eksploatacja samochodu po stronie wypożyczalni

Dużym plusem idealnej dla nas wypożyczalni może być niewątpliwe oszczędności wynikające z finansowania przeglądów technicznych, konserwacji oraz wymiany opon przez wypożyczalnię. Usługodawca przestrzega terminów, informuje użytkownika o konieczności zgłoszenia pojazdu do przeglądu lub wskazaniach do zmiany opon na letnie albo zimowe i pokrywa koszt tych zabiegów. Tak komfortowa sytuacja sprawia, że niczym niezmącona radość jazdy obejmuje cały okres współpracy.

Ubezpieczenie

Pełen pakiet ubezpieczeń obejmujący wóz, kierowcę oraz pasażerów stanowi niezbędny element rzetelnej usługi. Dodatkowe opcje w postaci assistance lub polisa uwzględniająca zagraniczne wyjazdy, stanowią dopełnienie tej sfery. Kwestie formalne to regulamin i umowa ? dokumenty, które powinny rzetelnie określać prawa oraz obowiązki obu stron na czas trwania współpracy, a także przedstawiać czynniki uniemożliwiające wynajem.

Wymiana na nowszy model

Opcja wynajmu długoterminowego w wypożyczalni samochodów nie niesie ze sobą zobowiązań dłuższych niż czas, na który została zawarta umowa, dlatego po jej wygaśnięciu ciekawą opcję stanowi możliwość wybrania kolejnego auta. Stale wzbogacana flota zwiększa możliwości wyboru zarówno w przypadku pojedynczych egzemplarzy na użytek własny wypożyczającego, jak również określonej liczby pojazdów w roli aut służbowych firmy.

Spełnienie wszystkich powyższych opcji dogodnych dla nas, może świadczyć, że właśnie znaleźliśmy wypożyczalnie, dogodną dla Klienta, a nie na odwrót. Pozostaję tylko żałować, że nie jest to podstawą każdej wypożyczalni.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *