Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA
Moto info serwis

Serwis motoryzacyjny

Co zrobić z autem po poważnym wypadku?

2021-02-19 01:13

Wypadki drogowe są jednym z najczęstszych powodów złomowania pojazdów. Kasacja auta po wypadku nie jest jednak jedynym rozwiązaniem. W przypadku niewielkich uszkodzeń może okazać się, że wystarczy drobna interwencja mechanika i blacharza. Jeżeli natomiast samochód po wypadku posiada poważne szkody, to właściwym wyborem będzie oddanie go na złom. Dzięki temu uzyskamy nie tylko dodatkowe środki, ale także legalnie i szybko wyrejestrujemy pojazd.

Jak legalnie zezłomować auto?

Standardowo przeprowadzona kasacja auta po poważnym wypadku to proces. Będziemy do niego potrzebowali dowodu rejestracyjnego i umowy kupna-sprzedaży. Musimy również pamiętać o czytelności numeru VIN. Na podstawie prawidłowo przygotowanej dokumentacji otrzymamy wszelkie niezbędne zaświadczenia, które następnie przedstawimy w Wydziale Komunikacji. Po dopełnieniu tych formalności zyskamy prawo do wyrejestrowania pojazdu.

Czy można jechać samochodem powypadkowym?

Uszkodzonym w niewielkim stopniu samochodem powypadkowym możemy kontynuować podróż, bez konieczności transportowania go do warsztatu. Drobne wgniecenie karoserii czy zarysowanie lakieru nie dyskwalifikuje auta z dalszego użytkowania. Problemem są poważne zniszczenia, takie jak rozbite szyby, powyginane podłużnice albo nadwozie. Wówczas konieczne może się okazać wezwanie lawety i transport do miejsca naprawy albo do auto kasacji w Warszawie lub na Szrot Warszawa.

Złomowanie pojazdu a szkoda całkowita

W przypadku, gdy ubezpieczyciel orzeknie, iż poziom zniszczeń naszego samochodu jest klasyfikowany jako szkoda całkowita, złomowanie go będzie koniecznością. Uzyskanie wysokiego odszkodowania od firmy ubezpieczeniowej będzie możliwe tylko wtedy, jeżeli cały proces złomowania pojazdu zostanie przeprowadzony legalnie. Często środki z odszkodowania pozwalają na zakup nowego samochodu.

Złomowanie auta – podsumowanie

Niestety, ale nie zawsze możemy naprawić powypadkowy pojazd, lub nie zawsze jest to opłacalne. Właśnie po to powstały punkty skupu samochodów po kasacji. Jest to idealne rozwiązanie dla wszystkich ludzi, którzy pragną szybko i legalnie pozbyć się swojego auta.

Źródło zdjęć: freepik.com