Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA
Moto info serwis

Serwis motoryzacyjny

Kasacja samochodów w 2021

2021-02-19 01:32

Standardowa procedura kasacji auta w 2021 składa się z kilku kroków. Dzięki skorzystaniu z niej możemy w legalny sposób pozbyć się pojazdu powypadkowego. Warto wspomnieć, iż cały proces jest bardzo ekologiczny, gdyż pozwala na ponowne wykorzystanie i odzysk części samochodowych. Musimy jedynie mieć przygotowane niezbędne dokumenty i udać się do odpowiedniej Stacji Demontażu.

Zalety legalnej kasacji samochodu

Prawidłowo przeprowadzona, legalna kasacja samochodu to bardzo korzystne rozwiązanie. Wśród jej zalet warto wymienić przede wszystkim możliwość uzyskania dokumentacji potrzebnej do wyrejestrowania auta. W ten sposób uchronimy się od płacenia składek.

Dlaczego nie można samodzielnie zdemontować auta?

Własnoręczne rozbieranie auta jest nielegalne, nie tylko ze względu na zagrożenie skażeniem gleby. Złomowanie pojazdu niezgodnie z procedurą podlega karze grzywny ze strony Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska na poziomie aż 300 tysięcy złotych. Próba sprzedaży uzyskanych w ten sposób części samochodowych może spowodować dalsze postępowanie i wymierzanie kar pieniężnych.

Legalnie i zgodne z procedurami złomowanie auta

Profesjonalna kasacja auta przeprowadzona przez skup samochodów wpisany do rejestru prowadzonego przez Marszałka Województwa to jedyny sposób na legalne złomowanie pojazdu. Dzięki temu będziemy mogli uzyskać niezbędna dokumentacje, która pozwoli nam na wyrejestrowanie go w lokalnym Wydziale Komunikacji oraz rezygnacji z opłacania obowiązkowego ubezpieczenia z tytułu OC oraz AC.

Jak legalnie zezłomować auto – podsumowanie

Jak widzisz, jedyną opcją legalnej kasacji samochodu jest oddanie go do odpowiedniego punktu auto kasacji w Warszawie lub na Szrot Warszawa. Jest to zdecydowanie jedyny legalny sposób na pozbycie się auta i możliwość wyrejestrowania go w bezpieczny dla nas sposób.

Źródło zdjęć: freepik.com