Dlaczego zapłaciliśmy więcej za wynajem niż powinniśmy

O tym, że wypożyczanie samochodów staje się coraz bardziej popularne, może świadczyć fakt coraz to nowych firm świadczących taką usługę. Jest to rozwiązanie wygodne aczkolwiek może być dość drogie. Poprosiliśmy dziś pracowników wypożyczalni samochodów we Wrocławiu aby wskazali nam kilka najważniejszych dodatkowych opłat.

Brak rezerwacji

Jeśli mamy w planach wyjazd do innego miasta i wypożyczenie samochodu, warto to zaplanować również wcześniej jak samą podróż. Przychodząc do wypożyczalni prosto
z lotniska, dworca itp. nie dajemy sobie możliwości uzyskania rabatu. Auto od dostępne od zaraz na pewno będzie droższe od zarezerwowanego.

Dodatkowe wyposażenie

Zazwyczaj czy podczas wynajem, dostajemy auto bez żadnych dodatków, które na co dzień używamy w własnych samochodach. Dlatego można mylnie zinterpretować warunki,
i założyć że wszystko będzie na wyposażeniu. Niestety, zazwyczaj firmy nie oferują w ramach najmu auta fotelika dla dziecka, bagażnik dachowy, uchwyty do przewozu nart czy rowerów.
W naszym wynajętym aucie możemy też czasem nie mieć radia czy nawigacji GPS. Jeśli wybierasz się w podróż wynajętym autem pamiętaj o opłatach za dodatkowy sprzęt, ponieważ wiele z jego elementów możesz zabrać ze sobą z domu.

Wiek kierowcy

Większość wypożyczalni samochodów posiada wewnętrzne regulaminy, w których znajduje się informacja dotycząca minimalnego i maksymalnego wieku kierowcy, który może prowadzić wynajęte auto. Jeśli nie spełniasz wymogów dotyczących wieku możesz liczyć się
z dodatkową opłatą lub odmową wypożyczenia pojazdu. Warto też rozważyć kto będzie prowadził, jeśli wiekw danej wypożyczalni będzie cenowo atrakcyjniejszy, warto poprosić pasażera.

Drugi kierowca

Osoba wynajmująca samochód bierze na siebie pełną odpowiedzialność za pojazd. Zgodnie
z regulaminem wypożyczalni nie może ona udostępniać auta drugiemu kierowcy. Jeśli jednak wybierasz się w długą podróż możesz już podczas wypożyczania pojazdu zaznaczyć, że autem będzie kierował drugi kierowca. Zgłoszenie drugiego kierowcy jest zazwyczaj dodatkowo płatne, o czym warto pamiętać, aby nie rościć później ewentualnych pretensji.

Brak paliwa i brudne auto

Jedną z niepisanych zasad obowiązujących w wypożyczalniach jest oddawanie pojazdu
w stanie w jakim był zabrany z wypożyczalni. Oznacza to nie tylko, że auto ma przyjechać bez uszkodzeń. Ale również czyste i z pełnym bakiem. Jeśli oddawany pojazd będzie uszkodzony, brudny lub jego bak będzie pusty, wówczas najemca poniesie dodatkowe opłaty.

Powyższe informacje, dzięki pomocy pracowników jednej z wypożyczalni samochodów we Wrocławiu mogą być bardzo przydatne. Tym bardziej że statystycznie Polacy coraz częściej korzystają z wynajmowanych samochodów. Dzięki temu, że wypożyczalnie znajdują się
w większości dużych miast jest to bardzo wygodne zwłaszcza w czasie wakacji lub podczas podróży służbowych.
Zanim jednak skierujesz swoje kroki do wypożyczalni, najpierw dowiedz się ile przyjdzie Ci zapłacić za wynajem na oraz jak zaoszczędzić na zbędnych wydatkach.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *