Funkcjonalność wideo rejestratorów

W wielu samochodach nie tylko służbowych, ale coraz częściej prywatnych, na przedniej szybie można zauważyć małe kamery, które rejestrują naszą trasę. To urządzenie ma na celu pełnić funkcję dowodu w razie sytuacji spornej podczas kolizji.

Wideo rejestrator – podstawowe informacje

Kamera samochodowa jest miniaturową urządzeniem przyczepianym do przedniej szyby samochodu i rejestrującą obraz znajdujący się przed pojazdem, która jest dodatkowo urządzeniem pomiarowym. Coraz częściej kamery wbudowywane są w wewnętrzne lusterko, aby nie ograniczać widoczności kierowcy. Dzięki wbudowanemu modułowi GPS kamera rejestruje bowiem prędkość auta oraz przebieg przejechanej trasy, którą można sobie potem obejrzeć na mapie cyfrowej. Wszystko zapisywane jest na karcie SD, a urządzenie zasilane jest zazwyczaj baterią litowo-jonową za pośrednictwem USB lub kondensatorem.

Podstawowe funkcje kamerki samochodowej

Technologia wideo rejestratorów ciągle się rozrasta, a producenci kamerek do samochodu prześcigają się w oferowaniu coraz to bardziej innowacyjnych funkcji. Podstawowe, mniej lub bardziej rozbudowane pozwalają na komfortowe użytkowanie. Większość kamerek jest nagrywane w tzw. pętli, która zapewnia nagrywanie bez względu na pojemność karty pamięci. W chwili braku miejsca, kolejne nagranie zapisywane jest w miejscu najstarszych nagrań. Ważną funkcją dla bezpieczeństwa naszego auta w sytuacji pozostawienia na parkingu jest detektor ruchu. Dzięki niemu kamera uruchamia się sama w sytuacji wykrycia ruchu wokół samochodu. Urządzenie chroni również ważne nagrania przed ewentualnym usunięciem po tym, jak sam zidentyfikuje materiał do ochrony za ważny.

Funkcję audio – wizualne

Zapewnienie dobrej rozdzielczości obrazu jest priorytetem dla producentów. W tym celu dodawane są dodatkowe filtry polaryzacyjne mające na celu poprawienie jakości obrazu. Ponadto najnowsze modele zapewniają nagrywany obraz w jakości FULL HD. Wiele kamerek ma opcję nagrywania samego dźwięku bez obrazu i na odwrót. W większości urządzeniach istnieje możliwość robienia zdjęć podczas nagrywania filmu. Kamerki internetowe dobrze sprawdzają się zarówno podczas dnia, jak i nocy oraz nie zależnie od złych warunków oświetleniowych.

Powyższe funkcje wideo rejestratorów, mają na celu usprawnić użytkownikom, łatwe działanie urządzenia. Kamerki internetowe z roku na rok stają się coraz bardziej popularne. Z roku na rok rośnie sprzedaż rejestratorów, które nie służą już tylko do rejestrowania trasy.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *