
Na drodze i w podróży możemy natknąć się na najróżniejsze, często niespodziewane sytuacje. Niestety zdarza się, że w najmniej spodziewanym momencie, nasz samochód odmówi dalszej współpracy. Na szczęście nie jesteśmy pozostawieni sami sobie i możemy w takim wypadku zadzwonić po fachową pomoc. Sprawdźmy, kiedy konkretnie warto wykonać taki telefon i skorzystać z profesjonalnych usług pomocy drogowej.
Kiedy pomoc drogowa może okazać się potrzebna?
W niektórych sytuacjach, typu wymiana koła, jesteśmy w stanie poradzić sobie na własną rękę. Pewna awarie, usterki i sytuacje drogowe, wymagają jednak pomocy fachowców, a często także usług holowniczych. Holowanie to często jedyna opcja w przypadku, gdy nie jesteśmy w stanie dłużej poruszać się danym samochodem – w następstwie jego uszkodzenia na skutek niespodziewanej awarii, bądź też uczestnictwa w wypadku drogowym albo kolizji. Pomoc drogowa może okazać się także niezwykle pomocna w sytuacjach typu zatrzaśnięcie kluczyków, omyłkowym zatankowaniem złego rodzaju paliwa, zerwaniu paska klinowego, zepsuciu cewki zapłonowej, uszkodzeniu stacyjki. Generalnie w każdej sytuacji, w której niemożliwe jest dalsze bezpiecznie kierowanie pojazdem, wezwanie pomocy drogowej może okazać się świetnym, a często nawet jedynym rozwiązaniem.
Niespodziewane zdarzenie na autostradzie
Nagła awaria, usterka, czy inny problem związany z samochodem na autostradzie, to zwykle jeszcze większy stres dla kierowcy, gdyż zważywszy na prędkość, z jaką poruszają się inne pojazdy, niebezpieczeństwo wzrasta. Pomoc drogowa na autostradzie A4 okazuje się w tego typu kryzysowych sytuacjach nieoceniona – w zależności od problemu pomoże w ponownym uruchomieniu pojazdu i powtórnym włączeniu się do ruchu drogowego, a w sytuacji, kiedy nie ma takiej możliwości, w jego bezpiecznym odholowaniu. Warto ponadto wiedzieć, jak zachować się w przypadku problemów z pojazdem na autostradzie. Przede wszystkim należy usunąć auto z pasa ruchu, włożyć na siebie kamizelkę odblaskową, wysiąść i postawić przed nim trójkąt ostrzegawczy. Według obowiązującego prawa, samochód z autostrady musi zostać odholowany tylko i wyłącznie przez specjalistyczny pojazd – właśnie dzięki skorzystaniu z usług pomocy drogowej, ewentualnie przez obsługę autostrady. Nie ma tutaj mowy o holowaniu na własną rękę, prosząc o tego typu przysługę kogoś z rodziny, albo ze znajomych. Nie należy także zapominać o konieczności zawiadomienia o nieplanowanym postoju zarządcy dróg danej autostrady.