Wynajem samochodów prywatnych, konkurencją dla wypożyczalni?

Nie dawno przedstawialiśmy Państwu kolejną alternatywę do pomniejszania ruchu
w mieście, czyli carsharing. Dziś proponujemy kolejny pomysł, który powoli zbliża się do naszego kraju. Chodzi o krótkoterminowy wynajem samochodów od prywatnych właścicieli pojazdów. Opisywany serwis będzie przez nasz poradnik na pewno testowany.

Nowa gałąź w tematyce wypożyczania samochodów

Serwis będzie podobny do innych tego typu z kategorii ?sharing economy?. Na zmniejszaniu kosztów naszych prywatnych własności działają już taksówki, dalsze podróże samochodowe, kuriera czy hotele. Teraz kolej na wypożyczenie własnego samochodu osobie zainteresowanej. Czy okażę się trafnym pomysłem? Wszystko jak zawsze zweryfikuję rynek i przede wszystkim Klient, który sam zdecyduje jaka forma jest dla niego wygodniejsza.

Jak to działa?

Podstawowa sprawa to rejestracja przez Internet, następnie poprzez stronę www, wyszukujemy dostępne samochody. Po kilku kliknięciach możemy już się skontaktować z właścicielem i udać się w punkt odbioru samochodu. Serwis pomaga nam w formalnościach, wpłaty kaucji oraz innych istotnych kwestiach. Całe zaplecze, które oprócz kontaktowania ze sobą użytkowników zabezpiecza całą procedurę pod względem prawnym, ubezpieczeniowym oraz gwarantuje wysoką jakość usługi. Prace nad serwisem trwały podobno dwa lata ? tyle zajęło opracowanie specjalnego ubezpieczenia i zabezpieczeń prawnych, tak aby obydwie strony czuły się bezpiecznie.

Kto może wypożyczyć nam auto?

Według serwisu zawsze samochody mogą mieć maksymalnie 10 lat (ale o przebiegu regulamin nic nie mówi) ? ciekawostką będzie rozwiązanie z poziomem stanu technicznego. Zwłaszcza że serwis szuka swoich pierwszych użytkowników wśród osób, które chcą sprzedać samochód, przekonując ich aby przetrzymali samochód jeszcze przez rok (niewielka strata na wartości rocznika) a w tym czasie zarabiali na wypożyczaniu. Serwis jest dobry dla osób, które posiadają redukcję stanowisk w firmie i auto stoi na parkingu. Tak samo w przypadku gdy Twój drugi samochód jest tylko w garażu a używasz go bardzo rzadko. Najpopularniejszą opcją według serwisu jest właśnie jak powyżej wspomniano ? wynajem auta przed sprzedażą lub zaraz po kupnie. Druga strona transakcji ma natomiast pewne utrudnienia niż w zwykłej wypożyczalni. Samochód może być dostępny w różnej lokalizacji, potrzebny też będzie dostęp do Internetu i wypełnianie druków.

Czy ten model sprawdzi się w naszym kraju? Czy możemy liczyć podobne serwisy jako konkurencja wypożyczalni? Raczej nie zastąpi to krótkoterminowego wynajmu samochodów w klasycznej formie wypożyczalni. Będzie to w pewnym stopniu alternatywa, ale nic więcej. Nasz kraj to w dalszym ciągu dobre miejsce dla różnego rodzaju oszustów. Duże grono osób może zwyczajnie się obawiać wypożyczenia samochodu, nie znając jego faktycznego stanu technicznego, jego pochodzenia czy właściciela co zagwarantuję nam wypożyczalnia wraz z wszystkimi niezbędnymi formalnościami, a także z samochodami dostępnymi na miejscu.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *