Zastosowania kamery samochodowej

Na portalach internetowych, a nawet w telewizji coraz częściej możemy oglądać prywatne nagrania z kamer samochodowych, które robią prawdziwą furorę. Dzięki takim nagraniom miliony osób mogą zobaczyć groźne wypadki czy niefrasobliwe zachowania kierowców. Jednakże wideo rejestrator ma wiele innych, bardziej potrzebnych zastosowań.

Rejestrator jazdy jako ważny świadek zdarzenia drogowego

Głównym powodem, dla którego kierowcy kupują to urządzenie, jest zabezpieczenie swoich interesów podczas ewentualnego zdarzenia drogowego. Bardzo często bowiem w przypadku kolizji dochodzi do sporów między kierowcami, gdyż każdy uparcie twierdzi, że nie jest sprawcą zdarzenia. Jeśli sytuacja nie jest jednoznaczna i w pobliżu nie ma żadnych świadków, policja potrafi ukarać obu kierowców. Mając nagranie z kamery samochodowej, można próbować dochodzić swoich racji albo od razu przed policją, albo przed sądem. Wideo rejestrator jest najlepszym świadkiem zdarzenia. Rejestrator trasy może być także bardzo pomocny w chwili, gdy nie zgadzamy się z oceną sytuacji funkcjonariusza Policji. Sytuację możemy wtedy obejrzeć wspólnie i podważyć argumenty.

Wideo rejestrator samochodowy może pomóc w uzyskaniu odszkodowania

Zazwyczaj towarzystwa ubezpieczeniowe nie chętnie wypłacają odszkodowania w sytuacjach spornych i szukają sposobów, by roszczenia nie uznać. W opisanej wyżej sytuacji, gdy drugi uczestnik kolizji nie chce przyznać się do jej spowodowania, nagranie z rejestratora może stać się dowodem w walce o odszkodowanie.

Kamera samochodowa jako rejestrator podróży

Będąc w drodze na wakacje nie jesteśmy w stanie podziwiać wszystkich pięknych krajobrazów, tym bardziej jako kierowca. Do tego celu mogą nam posłużyć kamerki do samochodu smart cams, które w wysokiej rozdzielczości pozwolą na odtworzenie wspomnień i krajobrazu po powrocie z wakacji.

Kontrola rodzicielska

Sytuacją nie zwykle stresującą dla każdego rodzica, są bez wątpienia pierwsze kroki jako kierowca naszego dziecka. Włączona kamera może posłużyć do celów informacyjnych (jak faktycznie dziecko radzi sobie za kierownicą, gdy nie ma w pobliżu rodziców), dowodowych (pokazuje czarno na białym, że przejażdżka wcale nie była bezproblemowa, jak twierdzi dziecko), a także edukacyjnych, gdyż pozwala na wspólną analizę jazdy i wyłapanie błędów.

Jak widać, wideo rejestratory samochodowe mogą być wykorzystywane w różnoraki sposób. Zamontowanie takiej kamery do auta daje większe poczucie bezpieczeństwa, ale i pozwala mieć pamiątkę z wakacji. Warto jednak pamiętać, by rejestratorów jazdy używać zgodnie z prawem, aby nie narazić się na niepotrzebne kłopoty.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *