Awaria samochodu – kiedy i jak wezwać pomoc drogową?

Każdy samochód prędzej, czy później ulegnie awarii. Przeczytaj, jak przygotować się na taką sytuację. Dowiedz się, kiedy zdecydowanie warto wezwać pomoc drogową.

Pomoc drogowa – czym się zajmuje?

Pomoc drogowa pomaga, gdy samochód ulegnie wypadkowi, czy kolizji. Jeżeli twój samochód znajdzie się w rowie, czy w miejscu, z którego nie możesz wyjechać, również możesz wezwać pomoc drogową. Często bez jej pomocy jest to niemożliwe, dlatego najlepiej wezwać specjalistów, którzy ci pomogą. W każdej napotkanej trudności na drodze wesprze cię pomoc drogowa z Zakliczyna.

Kiedy wezwać pomoc drogową?

Jeżeli nie jesteś w stanie kontynuować jazdy samochodem (w wyniku na przykład awarii), pomoc drogowa przetransportuje twój samochód w inne miejsce. Jeżeli twój pojazd z nieznanych ci przyczyn nie działa prawidłowo, możesz wezwać pomoc drogową, aby przewiozła auto do warsztatu samochodowego.

Sytuacje, w których pomoc drogowa udzieli ci pomocy!

Po pomoc drogową warto również zadzwonić, jeśli zabraknie ci paliwa. Możesz wezwać w sytuacjach gdy: nie możesz otworzyć samochodu, rozładowała ci się bateria, akumulator nie jest sprawny, czy do zmiany koła. Jeżeli zauważysz, że czerwone kontrolki świecą, oznacza to, że nie możesz kontynuować jazdy, należy wtedy szybko wezwać pomoc drogową.

Pomoc drogowa – działa całą dobę!

Pomoc drogowa działa o każdej porze – również w soboty i niedziele, a także w święta. Wystarczy wybrać numer na infolinie działającą całą dobę.

Ile kosztuje pomoc drogowa?

Koszt pomocy drogowej jest bardzo zróżnicowany oraz zależy od wielu czynników. Takich jak na przykład rodzaj awarii, typ udzielonej pomocy i ile czasu ona trwała. Istotnym czynnikiem jest również to, ile kilometrów kierowca pomocy drogowej będzie musiał pokonać do twojego samochodu.

Dlaczego warto wezwać pomoc drogową?

Pomoc drogową warto wezwać, ponieważ jej pracownicy mają doświadczenie oraz odpowiedni sprzęt. Sprawnie i szybko pomogą ci w każdej sytuacji. Samochód, który uległ poważnym awariom, czy uszkodzeniom nie może być holowany przez samochody osobowe. Najlepszym wtedy rozwiązaniem jest wezwanie pomocy drogowej.

Bezpieczeństwo twoje i innych uczestników ruchu jest najważniejsze!

Nie ryzykuj, jeżeli cokolwiek cię nie pokoi w działaniu twojego samochodu, przerwij jazdę, zatrzymaj się. Nawet wydająca się na pierwszy rzut oka niewielka awaria może mieć poważne skutki dla twojego pojazdu.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *